Bodom After Midnight wydał "Paint the Sky with Blood"

Newsy

Krzysztof Inglik

Bodom After Midnight wydał "Paint the Sky with Blood"

Bodom After Midnight składa hołd zmarłemu niedawno Alexiemu Laiho. Właśnie dziś nakładem Napalm Records ukazuje się długo wyczekiwana płyta EP-ka “Paint the Sky with Blood”.

EPka “Paint The Sky With Blood” nagrana została w Finlandii w zeszłym roku i pierwotnie miało to być pełnowymiarowe wydawnictwo, jednak okazało się, że jest to jedyne dzieło, jakie za sobą pozostawi Bodom After Midnight. "Paint the Sky with Blood" jest niezaprzeczalnym dowodem na wielkość artystycznego ducha zmarłego Alexi Laiho i jego niezwykłych umiejętności w połączeniu z kunsztem jego utalentowanych kolegów z zespołu: Daniela Freyberga, Waltteri Väyrynenema, Mitji Toivonena i koncertowego klawiszowca Vili Itäpelto. Dziś również udostępnione zostaje podglądowe video do utworu "Payback’s A Bitch".

Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego.

- podsumowują członkowie kapeli.

Bodom After Midnight wydał "Paint the Sky with Blood"

"Paint The Sky With Blood" to  numer otwierający czternastominutową EPkę o tym samym tytule. Kompozycja przypominać może wczesne dokonania Children of Bodom, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający "Payback’s A Bitch", to idealny  przykład na mocne uderzenie, brzmienie, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost) , basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezwykłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.Zamykający płytkę cover "Where Dead Angels Lie" to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu, Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

Lista utworów:

  1. Paint the Sky with Blood
  2. Payback’s A Bitch
  3. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

EP Paint The Sky With Blood dostępna jest  w następujących formatach:

-10" kolorze oxblood (‘kolczaste’ opakowanie) – SOLD OUT
-10" kolorze czarnym (‘kolczaste’ opakowanie)
-10" w wersji  Inkspot Ox/Black (‘kolczaste’ opakowanie)  - SOLD OUT
-10" płyta świecąca w ciemności (‘kolczaste’ opakowanie)
- Deluxe Box – SOLD OUT
- 1 Digipak Mini CD