Bodom After Midnight: ostatni utwór z Alexim Laiho

Newsy

Krzysztof Inglik

Bodom After Midnight: ostatni utwór z Alexim Laiho

29 grudnia 2020 w Helsinkach roku odszedł Alexi Laiho. Muzyk na krótko przed śmiercią założył nową grupę - Bodom After Midnight. Zespół, który powstał po rozpadzie Children Of Bodom nagrał kilka utworów oraz jeden teledysk.

Bodom After Midnight powstał z inicjatywy Aliexiego Laiho, który przez 26 lat przewodził Children of Bodom. W 2019 roku, po odejściu trzech głównych członków zespołu (Henkka, Jane i Jaska), Alexi stracił prawa do posługiwania się oryginalną nazwą zespołu. Muzyk postanowił więc zrealizować własny projekt i inspirując się albumem "Follow The Reaper" założył Bodom After Midnight. W składzie znaleźli sie również: gitarzysta Daniel Freybeg (ex-Children of Bodom), perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost), basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz), oraz klawiszowcy z występów live – Vili Itäpelto i Lauri Salomaa.

Ostatni z utworów Alexi Laiho

EPka "Paint The Sky With Blood" będzie mieć swoją premierę 23 kwietnia 21 nakładem Napalm Records. Płytka nagrana została w Finnvox Studios znajdującego się w Helsinkach. Dziś premierę ma tytułowy utwór z płyty EP oraz oficjalny klip, który powstał do tej kompozycji.

 

Wydanie ostatniego materiału nagranego z legendarnym gitarzystą i wokalistą Children of Bodom przypada na 23 kwietnia 2021 roku. Na EP możemy spodziewać się trzech utworów

  1. Paint The Sky With
  2. Blood Payback’s a Bitch
  3. Where Dead Angels Lie (Dissection cover)

Prócz wersji cyfrowej, do zgarnięcia będzie również wydawnictwo w edycji deluxe. W wydaniu znajdziemy między innymi: flagę, medalion czy zdjęcia muzyków.

Alexi Laiho, jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów w dziedzinie muzyki metalowej i niegdysiejszy frontman fińskiej grupy Children Of Bodom, zmarł 29 grudnia 2020 roku w swoim domu w Helsinkach. Do publicznej wiadomości podano to 4 stycznia 2021. Muzyk chorował od wielu lat, a przyczyną jego śmierci stało się zwyrodnienie tkanki łącznej wątroby i trzustki, wywołane alkoholem. We krwi Aliexiego wykryto również środki przeciwbólowe, opioidy i leki na bezsenność.