Jason Becker trafił do szpitala. Prosi fanów o modlitwę

Newsy

Krzysztof Inglik

Jason Becker trafił do szpitala. Prosi fanów o modlitwę

Jason Becker jest hospitalizowany. Wybitny gitarzysta miał napad duszności i przyspieszone tętno.

"Jason poprosi o modlitwę wszystkich wspaniałych ludzi." - napisała na Twitterze jego mama. Gitarzysta i kompozytor Jason Becker, trafił do szpitala zaraz po tym, jak doświadczył "silnych duszności i szybkiego tętna". O sprawie poinformowała Pat Becker, mama muzyka. Na początku lat 90. Becker zachorował na nieuleczalną chorobę, stwardnienie zanikowe boczne. Gitarzysta jest unieruchomiony oraz nie mówi. Korzysta w komunikacji ze światem z systemu rozpoznawania ruchów gałki ocznej, opracowanego przez swego ojca. Jest aktywnym kompozytorem i aranżerem.

W środę, 7 kwietnia 2021, Pat Becker napisała na Twitterze:

Cześć wszystkim, Jason jest świadomy i zaskoczony ilością modlitw i miłości, które nadchodzą od was. Przez chwilę czuł się lepiej, ale silna duszność i przyspieszone bicie serca znów powróciło. Lekarz uznał, że najlepiej będzie przetransportować go do szpitala, co właśnie robimy. W tej chwili Gary (tata Jasona) i Serrana są w drodze. Dzisiaj spędzimy z nim noc. W drodze powiedział: "Naprawię to. Kocham cię". Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni i będziemy Was informować, kiedy tylko będzie to możliwe. Dziękuję z całego serca.

Pat Becker już w poniedziałek pisała o tym, że jej syn się źle czuje. Powiedziała wtedy, że ona i reszta najbliższej rodziny Jasona "pozostawali w stałym kontakcie z jego lekarzami" i poprosiła w jego imieniu o modlitwę. W marcu i kwietniu kilku największych gitarzystów światowej sławy spotyka się, aby zebrać pieniądze i uczcić muzykę Jasona. Więcej informacji na temat wirtualnego wydarzenia, którego gospodarzem jest gitarzysta Dragonforce Herman Li, można znaleźć na stronie Jasonbecker.com lub twitch.tv/hermanli.

Jason Becker to amerykański neoklasyczny gitarzysta heavymetalowy, wirtuoz i kompozytor. Znany z występów z Martym Friedmanem w grupie muzycznej Cacophony, wraz z którą wydał dwa albumy: Speed Metal Symphony w 1987 i Go Off! w 1988 oraz współpracy z Davidem Lee Rothem, w którego zespole zastąpił Steve'a Vaia. Artysta w  2004 roku został sklasyfikowany na 40. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World. W wieku 19 lat wydał solowy album "Perpetual Burn", który po dziś dzień pozostaje niedoścignionym wzorem gitarowej wirtuozerii, a covery z tego krążka grane są przez kolejne pokolenia gitarzystów.