Ace of Spades - 40 lecie premiery kultowego albumu Motorhead

Newsy
Ace of Spades - 40 lecie premiery kultowego albumu Motorhead

30 października ukaże się wyjątkowe wznowienie najbardziej znanego albumu Motorhead "Ace of Spades", który w tym roku obchodzi 40 urodziny.

W momencie premiery, w 1980 roku, album "Ace of Spades" zmienił zasady gry i był prawdziwym trzęsieniem ziemi dla hard rocka. Skupiał w sobie wszystkie najlepsze cechy tego gatunku, a także heavy metalu i punka. Był jak pędzący pocisk, przekroczył wszystkie ówczesne granice. Nic nie było mocniejsze, szybsze i głośniejsze od "Ace of Spades".

Po zeszłorocznych wznowieniach "Overkill" i "Bomber", przyszedł czas na płytę, która wyniosła Motörhead do stratosfery i na zawsze wyryła nazwę zespołu w historii rock’n’rolla. "Ace of Spades" świętuje 40 rocznicę ukazania się na rynku i z tej okazji ten przełomowy album dostępny będzie w nowych wersjach deluxe. Grube i sztywne okładki, dłuższe książeczki w wersjach: podwójne CD i potrójny winyl. Do płyt dołączony zostanie niepublikowany do tej pory koncert z trasy ‘Ace Up Your Sleeve’, a także dłuższa historia powstawania albumu oraz wiele nie publikowanych zdjęć.

Do największych fanów skierowana będzie wersja kolekcjonerska "Ace Of Spades": box set, który zawierać będzie całe pudło różnych materiałów związanych z okresem wydania płyty, a także 42 nie publikowane do tej pory utwory.

Premiera: 30 października 2020.

Zawartość box setu "Ace Of Spades":

• Album Ace Of Spades, ze specjalnym masteringiem wykonanym z oryginalnych nagrań.
• Dwa podwójne albumy koncertowe z trasy Ace Up Your Sleeve.
• A Fistful Of Instrumentals. 10 calowy winyl, EPka zawierająca niepublikowane do tej pory wersje instrumentalne utworów z 1980 roku.
• The Good, The Broke & The Ugly. Podwójny album zawierający utwory ze stron B, alternatywne i rzadkie wersje utworów.
• Ace On Your Screens: A DVD. Kompilacja rzadkich występów w TV z lat 1980-81, koncert z 1981 oraz audio mix w wersji 5.1 oryginalnego albumu
• Historia Ace Of Spades. 40 stronicowa książeczka z historią albumu opowiedzianą przez ich twórców – zawiera niepublikowane wywiady, zdjęcia i inne pamiątki.
• Program trasy Ace Up Your Sleeve.
• Komiks The Motörhead Rock Commando.
• 5 kości do pokera, którymi można grać na gry planszowej umieszczonej w box secie.
• Twarda okładka – stylizowana na skrzynkę dynamitu w klasycznym stylu Dzikiego Zachodu.
• Limitowany 7 calowy krążek singla ‘Ace Of Spades’ - reprodukcja holenderskiej edycji, zawierający niewydaną wersję instrumentalną na stronie B.

W 1980 roku, po wydaniu dwóch kluczowych w karierze Motörhead albumów "Overkill" i "Bomber" w roku poprzednim, zespół kontynuował drogę na szczyt. Było coraz lepiej: ciężej, szybciej i głośniej. W nagrywaniu "Ace of Spades" udział wziął producent Vic Maile. Zarejestrowano 12 utworów, z których każdy trwa średnio trzy minuty. Za ten przełomowy krążek było odpowiedzialnych trzech amigos: Lemmy, Fast Eddie Clarke i Philthy Animal Taylor. Razem maszerowali na szczyt popularności dzięki swoim pomysłom i bezkompromisowości. Jeżeli ktokolwiek miałby jakieś wątpliwości co do znaczenia grupy i tej płyty, wystarczy przejść się na losowo wybrany koncert metalowy, żeby zobaczyć fanów wciąż ubranych w koszulki i kurtki Motörhead. A od założenia grupy minęło już przecież 45 lat!

Premiera "Ace Of Spades" było magicznym momentem w historii rock’n’rolla i miała olbrzymi i globalny wpływ na odbiorców tej muzyki. To także punkt zero dla powstania takich gatunków jak thrash, speed metal, punk i crossover.

Wszystkie szczegóły na oficjalnej stronie wydania: www.iMotorhead.com