Ekskluzywne wznowienia „Overkill” i „Bomber” Motorhead

Newsy
Ekskluzywne wznowienia „Overkill” i „Bomber” Motorhead

Motörhead i BMG zapowiedziały wydawnictwa skierowane do fanów, które przypominają długą karierę zespołu, począwszy od lat '70. Już w październiku do sklepów trafią ekskluzywne wznowienia albumów „Overkill” i „Bomber”.

Na pierwszy ogień idzie premiera ogromnego box setu: “Motörhead ‘79”, który uświetnia czterdziestolecie dwóch albumów: „Overkill” i „Bomber”. Nowe wersje deluxe będą opakowane w twarde oprawy i bogate książeczki płytowe oraz pojawią się w wersjach CD i LP. Dodatkowo, w setach znajdą się płyty zawierające niewydany wcześniej materiał z okresu premiery albumów. Będą tam także wywiady i niepublikowane zdjęcia.

Ukażą się trzy wersje: deluxe wersje CD i LP albumów „Overkill” i „Bomber” oraz box set zawierający obydwa wydania plus specjalne dodatki: “Motörhead ‘79”. Wszystkie sety zostały przygotowane wspólnie ze spadkobiercami wszystkich trzech członków zespołu: Iana “Lemmy’ego” Kilmistera, “Fast” Eddie’ego Clarke’a i Phila “Philthy Animal” Taylora.

Box Set '1979' zawiera:

• Obydwie płyty "Overkill" i "Bomber" w specjalnym masterze na 180 gramowych winylach, wykonanych z oryginalnych nagrań
• Dwie podwójne płyty z koncertami z trasy z 1979 roku
• 40-stronicowa książeczka w wersji magazynu muzycznego wypełniona niepublikowanymi zdjęciami i wywiadami
• The Rest of ’79 Vinyl: utwory z stron B, wersje alternatywne i rzadko publikowane utwory
• No Class 7”: singiel ze specjalną okładką
• Program z trasy The Bomber
• Okładka i oryginalna wkładka do płyty Overkill
• Kolekcja przypinek ’79
• Wszystko zapakowane w czarnym pudełku w stylu kurtki biker

Buszując w prywatnych archiwach zespołu uzyskaliśmy pomoc od bliskich muzyków Motörhead z okresu 1979 r., jak i obsługi, technicznych oraz największych fanów. Tak więc jest to dzieło wspólne i wspólnie mamy przyjemność zaprezentować trzy wersje tego wydawnictwa. Lemmy zawsze starał się dać fanom najlepsze wersje każdego elementu swojej pracy i mamy nadzieję, że udało się nam spełnić ten wymóg.

Wyzwanie, które nam przyświecało przy pracy nad box setem „1979” było pokazanie Motörfanom pełnego kontekstu historycznego i życia w czasach, gdy ukazały się te dwie klasyczne płyty. Rok 1979 był rokiem wybuchowym pod wieloma względami: obydwa albumy wyszły w ciągu okresu, gdy Wielka Brytania przeżywała głęboki kryzys, który zaowocował strajkami. Był to czas rządów Margaret Thatcher, czasy brutalnych starć chuliganów na stadionach. No i był jeszcze Buggles i The Bee Gees!

foto: Graham Mitchell

9 marca 1979 roku miliony niczego nie spodziewających się widzów włączyło BBC chcąc obejrzeć Top Of The Pops. Zamiast wesołych popowych piosenek, zobaczyli hałaśliwy, brudny i ekstremalny rock’n’roll w wydaniu niezwykłego zespołu. Motörhead wykonał na żywo w telewizji utwór Overkill. Hybryda punka, rocka i heavy metalu, zagrana z ogromną mocą pędzącej lokomotywy. Alchemiczna magia która iskrzyła z tego tria zmieniła życia milionów fanów na świecie. Overkill i Bomber to albumy-ikony, których legenda do dziś wpływa na rzesze kolejnych pokoleń muzyków i fanów na całym świecie i ze wszystkich gatunków muzycznych.

 

Wszystkie szczegóły tych wydawnictw na stronie: www.iMotorhead.com