The Cannibal - nowy singiel Vane

Newsy
The Cannibal - nowy singiel Vane

Piraci z Vane opublikowali właśnie teledysk do swojego najnowszego singla zatytułowanego "The Cannibal".

"The Cannibal" jest trzecim singlem wypuszczonym przez zespół od momentu premiery debiutanckiego albumu "Black Vengeance". Robert Zembrzycki (gitara) o nowym materiale: "Tym razem chcieliśmy zgłębić nieco mroczniejsze aspekty trudnej tułaczki, którą wiedli ówcześni marynarze. The Cannibal to szalona podróż w głąb pozbawionego środków do życia umysłu, podkreślona niezwykle sugestywną, muzyczną aurą."

Utwór jest kontynuacją historii rozpoczętej na ostatnim singlu zespołu, "Row, Ye Scallywags". Vane zabiera nas na tajemniczą, opuszczoną wyspę wraz z grupą rozbitków starających się przetrwać niesprzyjające okoliczności. Fabuła nabiera tempa gdy w wyniku skrajnego głodu i wyczerpania piraci popadają w obłęd. Robert Zembrzycki: "Klimat teledysku to przede wszystkim ciemność, mrok. Aby uwydatnić uczucia bezradności i obłędu postaci oraz wciągnąć widza w gwałtownie rozwijającą się akcję, postawiliśmy na minimalistyczne podejście, co czyni historię jeszcze bardziej sugestywną. The Cannibal to niezwykle przejmująca wizja tego co może się stać, gdy człowiek głoduje".

 

“The Cannibal” dostępny jest już na wszystkich popularnych platformach streamingowych.

Vane będzie promować swoje ostatnie wydawnictwo trasą po Polsce i Czechach:

28/02 - Zielona Góra, Polska
29/02 - Jarocin, Polska
6/03 - Gdańsk, Polska
7/03 - Łódź, Polska
13/03 - Kraków, Polska
14/03 - Chorzów, Polska
20/03 - Wrocław, Polska
21/03 - Warszawa, Polska
26/03 - Praga, Czechy
27/03 - Ostrava, Czechy
28/03 - Brno, Czechy

Od początku swego istnienia Vane wypuścił jedną EP’kę, debiutancki album, trzy single i pięć teledysków. Po uprzednio wygranych eliminacjach, zespół wziął udział w festiwalach Wacken oraz Pol’and’Rock. Muzycy występowali również jako support takich tuzów jak Vader, Acid Drinkers oraz Kat & Roman Kostrzewski.

https://vane.band/