Nowy singiel Vane - “Row, Ye Scallywags”

Newsy
Nowy singiel Vane - “Row, Ye Scallywags”

Melodic/groove metalowcy z Vane kończą rok z przytupem wydając mocarny singiel “Row, Ye Scallywags!”

Rok 2019 był prawdziwym przełomem w krótkiej, acz intensywnej historii krakowskiego zespołu. Po premierze najmroczniejszego jak do tej pory singla, “The Ritual”, i wewnętrznych perturbacjach zakończonych zmianami w składzie, zespół stanął na wysokości zadania zaliczając udane występy na Wacken Open Air oraz Pol’and’Rock.

Aby nie studzić emocji swych fanów, panowie z Vane kują żelazo póki gorące wydając nowy singiel, “Row, Ye Scallywags!”. Wbrew tytułowi, którego forma narzuca skojarzenia z “Alestorm”, klimatycznie singiel ma dużo więcej wspólnego z takimi zespołami jak Amon Amarth, Arch Enemy czy Children of Bodom.

“Row, Ye Scallywags! to potężna i energetyczna kompozycja” - komentuje Robert Zembrzycki dla magazynu Decibel. “To furia sztormu na otwartym morzu opisana językiem riffu. Utwór zawiera chwytliwy refren, który z pewnością stanie się stałym punktem naszego live setu!”

Utwór można odsłuchać/zakupić w formie cyfrowej korzystając z linków dostępnych na stronie https://vane.band

Już w najbliższy weekend Vane wystąpi na Wild Fest w warszawskim VooDoo. Miesiąc później weźmie udział w Metalowym Zakończeniu Roku w bydgoskim MCK. Na przełomie lutego i marca 2020 roku zespół z Krakowa rusza w krajową trasę z Moyrą. Planuje też wydanie zupełnie nowej EP.

Więcej informacji dostępnych na www oraz w mediach społecznościowych krakowskiego zespołu:
https://vane.band
https://www.facebook.com/vane.band/
https://www.instagram.com/vane.band/