Podwójny singiel Motörhead na Record Store Day 2019

Newsy
Podwójny singiel Motörhead na Record Store Day 2019

Z okazji międzynarodowego święta niezależnych sklepów płytowych (Record Store Day 2019) Motörhead zapowiedział premierę wyjątkowego limitowanego wydawnictwa. Na podwójnej picture-discowej "siódemce" - wydanej nakładem BMG - znajdą się gruntownie zremasterowane single "Overkill" oraz "Bomber".

W ramach celebracji 40-lecia przełomowych albumów "Overkill" i "Bomber" - kto wie czy nie najgłośniejszych i najbardziej niepokornych rockowych premier 1979 roku - tytułowe single trafiły najpierw do dystrybucji cyfrowej. Ukazały się one już 8 marca, a więc równo w 40 lat po pierwszej winylowej premierze 7-calowego singla "Overkill".

 

Okazałe podwójne wydanie singlowych picture-disców to rozkładana okładka, ilustrowana zdjęciami grupy autorstwa Paula Slattery'ego. Są to fotografie wykonane 8 lutego 1979 roku na tle ikonicznego muralu logo Motörhead przy Harrow Road w londyńskim Paddington. Wydawnictwo ukaże się 13 kwietnia 2019.

To jednak nie koniec świętowania - wkrótce kolejne ekscytujące newsy z obozu Motorhead, jakie pojawią się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

"Overkill"
Strona A: "Overkill"
Strona B: "Too Late Too Late"

"Bomber"
Strona A: "Bomber"
Strona B: "Over The Top"