Paul Gilbert zapowiada nowy album "Behold Electric Guitar"

Newsy
Paul Gilbert zapowiada nowy album "Behold Electric Guitar"

Na PledgeMusic wystartowała kampania związaną z pomocą w sfinansowaniu nowego albumu Paula Gilberta, który będzie nosić tytuł "Behold Electric Guitar".

Zgodnie z pierwszymi, skąpymi informacjami, materiał który znajdzie się na płycie będzie rejestrowany na żywo we wrześniu w Portland podczas sesji zaplanowanej na sześć dni (2 utwory na każdy dzień). Po nowych kompozycjach gitarzysty możemy zapewne spodziewać się sporej rozpiętości stylistycznej, zgodnie z pełnym rozwinięciem tytułu: “Behold My Electric Rock Jazz Blues Guitar Record Album”.

Kampania, która wystartowała na PledgeMusic obejmuje mnóstwo opcji wsparcia gitarzysty. Na stronie można kupić więc, poza T-shirtami i albumem "Behold Electric Guitar" w wersji digital i CD, również krążek zatytułowany "Vernon Solos", zarówno w oryginalnej kasetowej formie jak i na CD oraz w postaci digital. Materiał "Vernon Solos" został nagrany w 1988 roku i zawiera wczesne próby Racer X, a konkretnie ponad godzinę solówek 21 letniego wówczas Gilberta, nagranych metodą "jeden mikrofon w jednym pomieszczeniu".

Pozostałe opcje to między innymi: osobista lekcja z Paulem Gilbertem, wzmianka w podziękowaniach albo własne nazwisko jako "producent wykonawczy" "Behold Electric Guitar", a nawet wizyta w studio podczas wrześniowej rejestracji albumu, która obejmuje możliwość obejrzenia muzyków podczas pracy, odsłuchania końcowej wersji nagrań z danego dnia czy udział w filmie dokumentującym sesję.

Strona kampanii: https://www.pledgemusic.com/projects/paul-gilbert