Sepultura w Polsce - znamy supporty

Newsy
Sepultura w Polsce - znamy supporty

Przed koncertami Sepultury i Nuclear Assault, 3 sierpnia w krakowskim klubie Fabryka, wystąpią grindcore'owe formacje Gadget i Overviolence.

Gadget to grindcore'owa kapela ze Szwecji, w twórczości której słychać również elementy death metalu oraz rasowego hard core'a. Ostatni oficjalny materiał zespołu, split z Phobia, ukazał się w 2010 roku, a jesienią 2015 roku światło dzienne ujrzy ich trzecia duża płyta.

Gadget nie będzie jedynym przedstawicielem szwedzkiego grindcore'a podczas wieczoru, który zwieńczy legendarna Sepultura. Wcześniej na scenie pojawią się trzej nieco mniej znani koledzy Gadget z Malmö, Overviolence. Piszą o swojej muzyce krótko i konkretnie: "Gramy szybkie piosenki o tym, w jak gównianej kondycji jest współczesny świat". W muzyce zespołu słychać również trochę punka i d-beatu.

3 sierpnia 2015
Kraków / Fabryka, ul. Zabłocie 23


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Nazwa Sepultura mówi wszystko. Wielka legenda metalu, twórcy klasycznych płyt "Beneath The Remains", "Arise", "Chaos A.D.", "Roots". Ambasadorzy ostrego grania z Brazylii, bezdyskusyjnie najwybitniejsi przedstawiciele metalu z tego kraju. A wszystko zaczęło się w 1984 roku w Belo Horizonte od decyzji dwóch nastolatków, braci Maxa i Igora Cavalerów, o założeniu zespołu i łojeniu ostrej muzyki. Dziś obydwu nie ma w składzie grupy, ale Andreas Kisser, Paulo Jr., Derrick Green i Eloy Casagrande nic sobie nie robią z docinków, zbywają pytania o reaktywację najsłynniejszego składu Sepultury i konsekwentnie pracują nad swoim dorobkiem. Wyprodukowany przez Rossa Robinsona album "The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart" z 2013 roku to dowód na to, że brazylijska kapela z Amerykaninem na wokalu wciąż ma coś ciekawego do powiedzenia.

Historia Nuclear Assault rozpoczyna się w chwili, gdy w 1984 roku Danny Lilker został wyrzucony z Anthrax. Basista nie miał ochoty rozstawać się z muzyką, skrzyknął więc grającego na gitarze i śpiewającego kumpla, Johna Connelly'ego, potem dołączyli do nich Anthony Bramante i Glenn Evans. W 1995 roku Nuclear Assault zamilkł na siedem lat. Po reaktywacji grupa nagrała tylko jeden materiał, "Third World Genocide". Teraz okazjonalnie koncertuje, fajnie odkurzając wspomnienia sprzed lat.