Nadja

Koncerty
2012-05-15

W przyszły wtorek, 22 maja w warszawskim klubie Sen Pszczoły wystąpi eksperymentalny duet Nadja. Koncert odbędzie się w ramach Warsaw Music Week.

22.05.2012 - Sen Pszczoły
Warszawa, Inżynierska 3

godz. 20:30

Bilety: 25-35 zł

Dostępne w sieci Ticketpro oraz w klubie Sen Pszczoły.

Nadja - duet w skład którego wchodzi Aidan Baker (gitara/ wokal/ instrumenty dęte drewniane/ pianino/ perkusja) i Leah Buckareff (gitara basowa/ wokal). Nadja rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku jako solowy projekt Bakera, którego celem miało być eksplorowanie cięższych i głośniejszych aspektów muzyki eksperymentalnej. W 2005 roku do projektu dołączyła Leah Buckareff. Duet łączy elektronikę, powolne riffy gitarowe i przywodzącą na myśl lament sekcję perkusyjną, tworząc kakofoniczną ścianę dźwięku przesyconą eteryczną melodyjnością. Sam Aidan Baker lubi swoją muzykę określać mianem ambient metalu, ambient doomu, czy dreamsludge'em. Nadja do dziś wydała blisko 20 albumów i zagrała niezliczoną ilość koncertów z takimi tuzami muzyki eksperymentalnej, jak Sunn O))), Tim Hecker, czy Omega Massif.

Supporty:

Dead Factory - muzyka, jaką tworzy Dead Factory można określić jako minimalistyczny ambient z elementami industrialu. Dźwięki przywołują do życia duchy zapomnianych postprzemysłowych molochów, zapraszają słuchacza do bezkresnych światów zimna, rdzy oraz betonu. Początki Dead Factory sięgają roku 2001. Niedługo potem zostaje wydany pierwszy materiał demo "Solitude"... Do dziś Dead Factory ma na koncie kilka wydawnictw. Jego utwór "Silesia" znalazł się na materiale kompilacyjnym "Where are you Europe", rozpowszechnianym w środowiskach industrialnych w całej Europie.

ARRM - to pochodzący z Sosnowca dwuosobowy projekt Artura Rumińskiego i Maćka Śmigrodzkiego. Muzycy tworzą ambientowo-dronowe pejzaże połączone z wizualizacjami, używając przy tym głównie gitar i smyczków. Aktualnie pracują nad debiutanckim albumem.

--------

Warsaw Music Week to nowa inicjatywa kulturalna w Warszawie. Jest to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Pomysł festiwalu zrodził się w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music, British Council i Liverpool Music Week. Festiwal powstał dzięki wsparciu m. st. Warszawy w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Festiwal zadebiutował w 2010 roku i stał się wydarzeniem cyklicznym.

W programie festiwalu znajdują się koncerty i imprezy klubowe z udziałem artystów sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń można uczestniczyć bezpłatnie.

Od 2012 roku w programie festiwalu pojawia się wiele nowych elementów, jak konkurs na Koncertową Fotografię Roku oraz cykl imprez typu showcase. Showcase’y polskich wykonawców realizowane są we współpracy z czołowymi polskimi niezależnymi labelami i wytwórniami fonograficznym. Showcase’y narodowe, realizowana są we współpracy z partnerami zagranicznymi. Od 2012 roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.

Koordynatorem i organizatorem festiwalu jest agencja Good Music Productions, która przygotowuje program realizowany we współpracy z warszawskimi klubami oraz polski wytwórniami fonograficznym oraz partnerami polskimi i zagranicznym.