Placebo zapowiada nowy album i ogłasza koncert w Polsce

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-11-09
Placebo zapowiada nowy album i ogłasza koncert w Polsce

Zespół Placebo ogłosił premierę swojego długo oczekiwanego ósmego studyjnego albumu. Ostatnia płyta "Loud Like Love" wydana została 9 lat temu, a nowy album "Never Let Me Go" ukaże się 25 marca 2022 roku.

Dziś ujawniony został również nowy utwór pochodzący z nadchodzącego krążka, "Surrounded By Spies" oraz podano szczegóły nadchodzącej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii i Europie.

Placebo zapowiada nowy album "Never Let Me Go"

We wrześniu, zespół Placebo wrócił po długiej nieobecności i wydał swój pierwszy od pięciu lat singiel z nowego albumu - "Beautiful James". Radosny i uroczysty utwór powstał w sprzeciwie dla coraz bardziej znaczących i ignoranckich frakcji, które zaśmiecają współczesny dialog. Tak jak Brian Molko kiedyś skomentował:
Jeśli ta piosenka denerwuje ludzi bez dystansu, to bardzo dobrze.Placebo jako wielcy mistrzowie obrazowania kondycji, w której znajduje się ludzkość, ukazują w niezwykły sposób zarówno jej wady jak i piękno - obraz ten jest niezwykle aktualny w 2021. Wychodzący z pandemii głos, w świecie nietolerancji, podziałów, nasycenia technologią i nieuchronnej eko-katastrofy, rzadko kiedy był bardziej znaczący i ważny do zaśpiewania, niż teraz. W natężonym emocjonalnie utworze „Surrounded By Spies” nieszczędzone są żadne ciosy przeciwko erozji swobód obywatelskich, gdy zręcznie napisany tekst Briana Molko oddaje przerażające uczucie klaustrofobii, które sprawią, jakby ściany zbliżały się do nas ze wszystkich stron.

Brian Molko komentuje:

Zacząłem pisać ten tekst, gdy odkryłem, że sąsiedzi szpiegowali mnie w imieniu partii o nikczemnym programie. Zacząłem wtedy rozważać tysiące sposobów na jakie nasza prywatność była niszczona i kradziona. Od pojawienia się kamer CCTV, które teraz wykorzystują rasistowską technologię rozpoznawania twarzy, przez powstanie internetu i telefonów komórkowych, które prawie każdego użytkownika zamieniły częściowo w paparazzo i obserwatora własnego życia, do tego jak większość z nas sprzedała swoje osobiste informacje potężnym, międzynarodowym korporacjom, których jedynym celem jest wykorzystywanie nas. Wykorzystałem technikę "cut-up" wymyśloną przez Williama S Burroughsa i spopularyzowaną przez Davida Bowiego. To prawdziwa historia opowiedziana przez pryzmat paranoi, kompletnego obrzydzenia dla wartości współczesnego społeczeństwa i ubóstwiania kapitalizmu nadzoru. Narrator jest u kresu sił, pełny beznadziei i przerażenia w konflikcie z naszym nowo odkrytym postępem i bogiem pieniądza.

Zespół Placebo wyrusza w trasę koncertową i zagra w Polsce

Koncert odbędzie się 17.10.2022 w Warszawie w EXPO XXI. Bilety na koncert w Polsce trafią do ogólnej sprzedaży 17 listopada o 10:00 na LiveNation.pl.

  • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: poniedziałek 15 listopada od godz. 10:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster: wtorek, 16 listopada od godz. 10:00
  • Sprzedaż ogólna: środa 17 listopada od godz. 10:00

Koncerty