Krzysztof Misiak prezentuje "Kod Genetyczny"

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Krzysztof Misiak prezentuje "Kod Genetyczny"

Krzysztof Misiak to gitarzysta, kompozytor i kierownik muzyczny Teatru Dramatycznego w Płocku. Współpracował między innymi z Chylińską, Markiem Bilińskim, Mietkiem Jureckim, 3 Jazz Soldiers, czy Ryszardem Wolbachem. Muzyk wydał właśnie nowe wydawnictwo. Płyta nosi tytuł "Kod Genetyczny".

Upatrując wspólną płaszczyznę porozumienia, chciałbym poinformować, że ukazała się moja autorska płyta nosząca tytuł "Kod Genetyczny".

Zgodnie z tytułem, w pewnym sensie wracam do korzeni mojego osobistego stylu hate-jazz poszerzając go o akcenty formy i stylistyki bluesowej oraz funkowej. A pomagają mi w tym znakomici goście: Grzegorz Skawiński (gitara), Wojciech Pilichowski (slap bas), Wojciech Horny (syntezator), Dave Latchaw (instr. klawiszowe), Paweł Tomaszewski (syntezator), Piotr Krzemiński (trąbka), Mieczysław Grubiak (saksofon tenorowy), Michał Borowski (saksofon altowy), Tomasz Machański (perkusja), Piotr Kelm (skrzypce), Marek Walczak (harmonijka ustna), Magdalena Tomaszewska (śpiew), Zbigniew Żuk (śpiew) i Chór Vox Singers.

Jest to płyta raczej gitarowa. Użyłem na niej mojej pierwszej zawodowej gitary elektrycznej z .86 roku. Choć nie jest to wiodący instrument. Stawiam też na inne barwy, w których instrumenty dęte, syntezatory i chór nadają muzyce autentyczności i energii.

Moje muzyczne DNA zapewne zawiera informacje o tym, że na swój sposób czuję bluesa i muzykę z niego się wywodzącą, więc funk, rock i jazz. Ostateczny kształt zebranych kompozycji to w większości utwory, które czekały na swój czas. Dojrzewały we mnie. Z wiekiem przychodzi odwaga, żeby nagrać m.in. bluesa (“Oj Diridi Blues” lub “Jumpin’ Snare”), ale też zrealizować inspiracje indyjską etnicznością (“Mandala”) lub rockiem lat .70 i .80-tych (“Pejzaż wewnętrzny”, “Rzadko, ale szczerze”). Tak jak cząsteczka kwasu deoksyrybonukleinowego jest zbudowana z dwóch spiralnie skręconych nici z nukleotydami, tak i moje dźwięki, mam nadzieję, się komplementarnie uzupełniają.

Sugestywne tytuły:"Miękki start", "Biegnąc w przeciwną stronę", "Nadprogramowy optymizm antropologiczny", "Kod Genetyczny" czy "Podwójna helisa", mają za zadanie skłonić do skorzystania z bogactwa własnej wyobraźni, ale też odzwierciedlają ideę kompozycji. Całość liczy 10 utworów.

- pisze gitarzysta.

Krzysztof Misiak prezentuje "Kod Genetyczny"

Jednominutowy odsłuch każdego utworu z płyty jest tutaj:

 Teledysk do utworu "Jumpin’ Snare":

Info o płycie "Kod Genetyczny" tu:
https://kofm.pl/?page_id=475Wsparcie: Magazyn Gitarzysta