The Perfumes z premierowym utworem i kontrowersyjnym teledyskiem

Newsy

Magazyn Gitarzysta

The Perfumes z premierowym utworem i kontrowersyjnym teledyskiem

Już dziś, 11 listopada o godzinie 11:11 (zbieżność nieprzypadkowa!) będzie miał premierę najnowszy teledysk krakowskiego kwartetu The Perfumes zatytułowany "Nadzieję Mam".

Zrealizowany przez grupę filmową Cinefine teledysk, uwypukla problemy i skandale, z jakimi boryka się polskie społeczeństwo od kilku ostatnich lat. Nie zbraknie obrazów związanych z ograniczaniem praw LGBT oraz niesprawiedliwemu traktowaniu mniejszości w Polsce, tuszowaniem afer z udziałem kleru, a także depresji i izolacji, z jaką spotkały się miliony ludzi na całym świecie, oraz problemami, jakie wywołały. Pokazane zostaną również problemy związane ze środowiskami nacjonalistycznymi.

The Perfumes prezentuje nowy teledysk

To wszystko opatrzone jest tekstem, który jednak ma dać nam wszystkim nadzieję. Nadzieję na lepsze jutro, nadzieję na możliwość kompromisu pomiędzy skrajnościami. Nadzieję na świat, który będzie tolerancyjny i otwarty, a także miał szacunek do historii, kultury i dziedzictwa naszego.

"Nadzieję Mam" to utwór, który ma być pewnego rodzaju "protest-songiem:, zwracającym uwagę na to, aby zaprzestać podziałów, na których tak bardzo zależy naszym władzom, a zwrócić uwagę, że wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy jesteśmy Polakami-jednym narodem, który powinien być dumny, a nie pokłócony i podzielony.

Głównym gitarzystą zespołu jest Mike Młynarczyk - kompozytor, autor tekstów, mający na swoim koncie występy m.in. w Rusty Cage, a także założyciel i lider formacji Sick Saints. Utwór został opatrzony jego solówką, melodyjną wpadającą w ucho, idealnie wpasowującą się balladowy charakter utworu.
Używa gitar Gibson i Washburn. Wzmacniaczy firmy Marshall i LABSound. Współpracuje ze sklepem Nowa Nuta z Krakowa.
Jego inspiracje to głównie rock z lat 70 i 80. a trzy najważniejsze zespoły to: KISS, Scorpions i Iron Maiden.

Premiera utworu odbędzie się na oficjalnym kanale zespołu YouTube 11 listopada o 11:11.