Lato w Plenerze 2021: Lady Pank zagra trzy plenerowe koncerty

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-05-11
Lato w Plenerze 2021: Lady Pank zagra trzy plenerowe koncerty

Zespół Lady Pank został założony pod koniec 1981 przez gitarzystę i kompozytora Jana Borysewicza oraz autora tekstów Andrzeja Mogielnickiego. Pierwszy utwór „Mała Lady Punk” Jan Borysewicz nagrał razem z Wojciechem Bruślikiem i Andrzejem Dylewskim podczas sesji nagraniowej płyty „Układy” Izabeli Trojanowskiej w grudniu 1981 w krakowskim studio Teatru Stu.

Drugi, „Minus 10 w Rio” został już nagrany z Edmundem Stasiakiem, Januszem Panasewiczem, Andrzejem Polakiem i Pawłem Mielczarkiem (zwrotki śpiewa Jan Borysewicz, a refren Janusz Panasewicz). W tym czasie zespół nie miał jeszcze ustalonego składu. Wśród osób, którym Jan Borysewicz proponował współpracę byli Mieczysław Jurecki i Wojciech Morawski. Szczyt popularności Lady Pank przypadł na rok 1983 kiedy to zespół wykonał ponad 360 koncertów (m.in.: na Rock Arenie w Poznaniu i na KFPP w Opolu). W listopadzie 1983 miał miejsce galowy koncert zespołu w Hali Gwardii w Warszawie. Spektakl zarejestrowała TVP. Wylansowano wówczas takie utwory jak: „Tańcz głupia tańcz”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zamki na piasku”, „Wciąż bardziej obcy”, „Moje Kilimandżaro”, „Vademecum skauta”. Oprócz „Tańcz głupia tańcz” wszystkie znalazły się na debiutanckiej płycie pt. „Lady Pank” wydanym pod koniec roku. Album był zbliżony brzmieniowo do popularnej wówczas za granicą grupy The Police. Zespół wówczas konkurował głównie z Republiką oraz innymi grupami takimi jak Perfect, Oddział Zamknięty, Lombard, Bajm i Maanam.

Obecny skład zespołu:

Jan Borysewicz – gitara solowa, śpiew Janusz Panasewicz – śpiew, Kuba Jabłoński – perkusja Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa

Lady Pank zagra trzy koncerty w ramach Lato w Plenerze 2021

Z nadejściem lata polskie miasta wybudzą się z koncertowego marazmu i ponownie będziemy mieli okazję spotkać się pod sceną! 8 miast, najciekawsi przedstawiciele rozmaitych gatunków, a to wszystko w długie, gorące wieczory. W zeszłym roku cykl odbywał się wyłącznie w Katowicach i okazał się sporym sukcesem. Organizatorzy cyklu, agencja Winiary Bookings obiecuje, że w tym roku formuła będzie jeszcze lepsza!.

Nie zdradzono jeszcze wszystkich gwiazd tegorocznego cyklu, ale już teraz trzeba przyznać, że cykl zapowiada się bardzo interesująco. Latem tego roku będziemy świadkami wielu świetnych koncertów. Podczas imprezy wystąpią między innymi: Lady Pank, Me and That Man, Kat and Roman Kostrzewski, Vader, Król, Illusion, Waglewski Fisz Emade, Tides From Nebula, Paluch, Myslovitz, Kękę, Żabson czy Gruzja. Jesteśmy bardzo ciekawi, czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy. Wiadomo natomiast, że Decapitated wystąpi w ramach Lata w Plenerze aż trzykrotnie.

Lady Pank na trzech koncertach: daty, miejsca, bilety

  • Lato w Plenerze - Lady Pank - 17 lipca 2021, Letnia Scena Progresji, Warszawa
  • Lato w Plenerze - Lady Pank - 14 sierpnia 2021, GOKSiR, Przecław k. Szczecina
  • Lato w Plenerze - Lady Pank - 22 sierpnia 2021, Ogrody Geyera, Łódź


Bilety dostępne na stronie organizatora winiarybookings.pl

Punkty sprzedaży: Biletomat, Going, Empik Bilety, Ebilet, Eventim

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów z cyklu Lato w Plenerze 2021

Koncerty