Lato w Plenerze 2021: Kat & Roman Kostrzewski, Vader i inni

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-05-11
Lato w Plenerze 2021: Kat & Roman Kostrzewski, Vader i inni

Z nadejściem lata polskie miasta wybudzą się z koncertowego marazmu i ponownie będziemy mieli okazję spotkać się pod sceną! 8 miast, najciekawsi przedstawiciele rozmaitych gatunków, a to wszystko w długie, gorące wieczory.

W zeszłym roku cykl odbywał się wyłącznie w Katowicach i okazał się sporym sukcesem. Organizatorzy cyklu, agencja  Winiary Bookings obiecuje, że w tym roku formuła będzie jeszcze lepsza!.

Nie zdradzono jeszcze wszystkich gwiazd tegorocznego cyklu, ale już teraz trzeba przyznać, że cykl zapowiada się bardzo interesująco. Latem tego roku będziemy świadkami wielu świetnych koncertów. Podczas imprezy wystąpią między innymi: Lady Pank, Me and That Man, Decapitated, Król, Illusion, Waglewski Fisz Emade, Tides From Nebula, Paluch, Myslovitz, Kękę, Żabson czy Gruzja. Jesteśmy bardzo ciekawi, czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy. Wiadomo natomiast, że Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad i Clairvoyance wystąpią w ramach Lata w Plenerze aż trzykrotnie.

  • Lato w Plenerze - Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad, Clairvoyance - Nowa Rezydencja, Kraków - 29 lipca
  • Lato w Plenerze - Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad, Clairvoyance -  Skwer Play, Poznań - 30 lipca
  • Lato w Plenerze - Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad, Clairvoyance -  Letnia Scena Progresji, Warszawa - 31 lipca


Bilety dostępne na stronie organizatora Winiary Bookings

Punkty sprzedaży: Biletomat, Going, Empik Bilety, Ebilet, Eventim

Kat & Roman Kostrzewski. Tego zespołu żadnemu polskiemu fanowi metalu przedstawiać nie trzeba. Krakowski koncert będzie częścią jesiennej trasy promującej ostatni, wydany w 2019 album formacji "Popiór". Oprócz utworów z niego na pewno usłyszymy klasyki z płyt "666", "Oddech Wymarłych Światów", "Bastard" czy "Róże Miłości Najchętniej Przyjmują Się Na Grobach".

Pionierzy polskiego death metalu, zespół Vader, powracają z szesnastym albumem w swoim dorobku. "Solitude in Madness" jest krążkiem bardziej death metalowym aniżeli poprzedni album "Empire" i najbrutalniejszym wydawnictwem grupy od czasów "Litany". Koncerty na wrześniowej trasie Pandemic Madness pokazały, że załoga dowodzona przez Petera jest w świetnej formie, więc jesiennych koncertów nie warto przegapić!

Gruzja to królowie zwierząt. Wypadli z pojemnika na zmieszane i do dziś sprzeciwiają się segregacji. W 2019 roku wydali pierwszą płytę I iść dalej (Godz ov War Productions). W 2019 roku wydali drugą płytę. Jeszcze nie mamy na was pomysłu (Godz o War Productions). Po drodze zagrali i wydali Pierwszy koncert w mieście (Devoted Art Propaganda). Wystąpili na trasie po Polsce z Truchło Strzygi i kilku festiwalach. Ostatnio wdali się w Konflikt na splicie z rosyjskim Neon Scaffold (Devoted Art. Propaganda).

Jad to hardcore punk’owy zespół założony w Warszawie w 2017 roku przez muzyków takich kapel jak m.in. Goverment Flu, Calm the Fire czy The Stubs. W 2019 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album grupy - „Strach”, po którego wydaniu formacja zagrała trasę po Stanach Zjednoczonych. Dyskografię kwartetu zamyka EP „Wstręt”.  Prosto, brzydko i do przodu.

Clairvoyance to młody, założony w 2019 roku w Warszawie zespół, którego muzyka jest nawiązaniem do death metalowych klasyków. Zadebiutowali wydanym przez Caligari Records demem, które zebrało bardzo dobre recenzje zarówno w Polsce, jak i za jej granicami.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów z cyklu Lato w Plenerze 2021

Koncerty