Jan Borysewicz zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu

Newsy
Jan Borysewicz zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu

1 maja po raz kolejny będziemy bić Gitarowy Rekord Guinnessa na wrocławskim rynku. To nie tylko zabawa i wspólne muzykowanie, ale też okazja do podpatrzenia najlepszych polskich gitarzystów. W tym roku będzie wśród nich Jan Borysewicz, lider Lady Pank.

Wrocławianin, jeden z czołowych polskich gitarzystów, wystąpi na rynku ze swoim zespołem Jan Bo. Zagra półgodzinny koncert prezentując m.in. materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty "Kawa i dym", a potem pomoże tysiącom gitarzystów ustanowić nowy Rekord Guinnessa.  Koncert Borysewicza rozpocznie się już o godzinie 13.00 - nie spóźnijcie się!

Jako czternastolatek grał na perkusji, ale wybrał gitarę. Uczył się gry na niej m.in. w Domu Kultury na wrocławskim Sępolnie.

Od Nurtu do Lady Pank

Mając piętnaście lat dostał propozycję wyjazdu do Anglii od bluesmana Alexisa Kornera. Nie zgodzili się rodzice i na debiut czekał dwa lata, do roku 1972, gdy wystąpił z grupą Nurt. Był gitarzystą Super Paktu, występował z NRD-owskim duetem Katia&Roman i z Ireneuszem Dudkiem. Z Budką Suflera nagrał trzy płyty, grał m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Tadeuszem Nalepą, Subway, The Fotoness, Urszulą, Ewą Bem, jest twórcą projektu "Nasz Wspólny Świat" i producentem składanki "Być Wolnym".
Najbardziej kojarzony jest z Lady Pank, zespołem, który założył w 1981 roku wraz z tekściarzem Andrzejem Mogielnickim. Z tym składem stworzył utwory, które wpisały się w historię polskiego rocka "Tańcz głupia tańcz", "Sztuka latania", Marchewkowe pole", "Tacy sami", "Zostawcie Titanica", "Mniej niż zero", "Mała wojna", "Zawsze tam, gdzie ty", "Stacja Warszawa" - to niektóre z nich. Zespół Lady Pank usłyszymy na żywo już 2 maja na koncercie w ramach 3-Majówki 2017 towarzyszącej Gitarowemu Rekordowi Guuinnessa.

Solowo, czyli Jan Bo

W 1998 roku na polskiej scenie pojawił się Jan Bo, solowy projekt Jana Borysewicza. Do składu dołączyli szerzej nieznany wtedy basista Wojciech Pilichowski i perkusista Wojciech Morawski kojarzony m.in. z występów w zespole Breakout. Formacja nagrała dwa albumy - "Królowa ciszy" z 1989 roku i "Wojna w mieście" wydany trzy lata potem. Oba zawierały muzykę z pogranicza rocka, popu i bluesa, mieszankę, której zespół jest wierny do dzisiaj. Już z Kubą Jabłońskim za perkusją grupa nagrała płytę "Moja wolność", która ukazała się w 1996 roku i wydany w 2010 roku krążek "Miya". W ubiegłym roku Jabłońskiego zastąpił Radosław Owczarz, pochodzący z Wrocławia muzyk związany m.in. z zespołem Kasi Kowalskiej i we wrześniu na rynek trafił piąty album studyjny grupy zatytułowany "Kawa i dym". Wydawnictwo dotarło do piątego miejsca polskiej listy przebojów OLiS.

Muzyczny maraton

Prócz zespołu Jana Borysewicza 1 maja na rynku zagra m.in. Amerykanin Greg Koch i znany z telewizyjnych ekranów aktor Paweł Domagała. Tego samego dnia w kompleksie Hali Stulecia odbędzie się Koncert Gwiazd. Zagrają The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil i Acid Drinkers. Impreza jest częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym wystąpią m.in. Toy Dolls, Renata Przemyk, Katarzyna Nosowska, Brodka, Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Hunter, Coma i zespół 5’Nizza z Ukrainy.

Wstęp na koncert Jana Borysewicza i imprezy Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku jest wolny.

Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na koncerty gwiazd w ramach 3-Majówki 2017 w kompleksie Hali Stulecia.

Program

1.05.17 godz. 10.00 - 16.30 Rynek, Wrocław
Gitarowy Rekord Guinnessa 2017
Zagrają m.in. Greg Koch, Jan Borysewicz, Leszek Cichoński, Paweł Domagała i wielu mistrzów gitary z Polski i zagranicy. Wstęp wolny!

1.05.17 godz. 17.00 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
The Cranberries, Lacuna Coil, Enter Shikari, Dog Eat Dog, Acid Drinkers "Tribute to Lemmy"

2.05.17 godz. 15.00 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
5’Nizza, Lady Pank, Happysad, Strachy na Lachy, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Hunter, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Czesław Śpiewa, Julia Pietrucha, Paweł Domagała, Renata Przemyk, Xxanaxx, Rebeka

3.05.17 godz. 15.00 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Toy Dolls, Kult, Luxtorpeda, Illusion, Coma, Brodka, Piotr Zioła, Nosowska, Krzysztof Zalewski, Łona i Webber, O.S.T.R, Fisz Emade Tworzywo

bilety jednodniowe 1 maja: 75 zł - do 31.03, 90 zł - do 30.04, 100 zł - w dniu koncertu
bilety jednodniowe 2 lub 3 maja: 65 zł - do 31.03, 75 zł - do 30.04, 85 zł - w dniu koncertu
karnety 2 - dniowe (1 i 2.05): 99 zł - do 31.03, 120 zł - do 30.04, 140 zł - w dniu koncertu
karnety 2 - dniowe (2 i 3.05): 99 zł - do 31.03, 110 zł - do 30.04, 130 zł - w dniu koncertu
karnety 3 - dniowe: 130 zł - do 31.03, 150 zł - do 30.04, 170 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl i online pod poniższym linkiem: http://wrockfest.pl/bilety-online/