The Rasmus przyjedzie do Polski na dwa koncerty

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-05-12
The Rasmus przyjedzie do Polski na dwa koncerty

Mająca na koncie ponad cztery miliony sprzedanych płyt rockowa formacja z Finlandii, The Rasmus, wraca do polskich fanów. Gdzie i kiedy zobaczymy ich w akcji?

The Rasmus powstali w 1995 roku, kiedy członkowie byli jeszcze w liceum. Ich debiutancki album, "Peep", szybko pokrył się złotem w ich ojczyźnie, Finlandii, dzięki czemu członkowie zespołu stali się gwiazdami rocka w wieku 16 lat. Kolejny krążek, "Playboys", również zdobył miano złotego i przyniósł grupie Emmę, fińską wersję nagrody Grammy. Ich trzeci album, "Hell of a Tester", zawierał "Liquid", utwór, który został wybrany najlepszym singlem roku przez fińskich krytyków muzycznych. Album "Into" z 2001 roku pokrył się podwójną platyną w ich rodzinnym kraju, a debiutancki singiel "F-F-F-Falling" trafił na szczyty list przebojów. Zespół zyskał międzynarodowy fanbase i zaczął koncertować w całej Europie. Ich piąty album "Dead Letters", wydany w 2003 roku, był przełomowy dla zespołu, w dużej mierze dzięki sukcesowi singla "In the Shadows". "Hide from the Sun" z 2005 roku pokrył się platyną w Finlandii. Ich czwarty hit fińskich list przebojów, "Black Roses", został wydany w 2008 roku przez Desmonda Childa. Po wydaniu kompilacji "Best of The Rasmus: 2001-2009" i solowej płyty Lauri Ylönen z 2011 roku zatytułowanej "New World", The Rasmus wydali ósmy album zatytułowany "The Rasmus" w 2012 roku. Zespół powrócił w 2017 roku z albumem "Dark Matters". The Rasmus to wciąż jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych w Europie. Wielokrotnie koncertowali w Skandynawii, a także w Europie Środkowej, Azji, Japonii, Kanadzie, USA i Ameryce Południowej. The Rasmus to wokalista Lauri Ylönen, basista Eero Heinonen, gitarzysta Pauli Rantasalmi i perkusista Aki Hakala.

The Rasmus przyjedzie do Polski na dwa koncerty!

The Rasmus może pochwalić się znakomitą karierą, choć ich sukces międzynarodowy przypieczętowany został dopiero dzięki piątemu albumowi, gdy singel "In The Shadows" stał się hitem na całym świecie.

Zespół zagra w Polsce aż dwa koncerty 12 października 2022 roku w warszawskim klubie Proxima i 13 października 2022 roku w klubie Kwadrat w Krakowie. Bilety na oba wydarzenia są już dostępne. Kupicie je na stronie organizatora Live Nation oraz w systemie Ticketpro.

Koncerty