Wyjątkowe koncerty Blindead - 10 lecie "Autoscopia / Murder In Phazes"

Koncerty
2018-07-20
Wyjątkowe koncerty Blindead - 10 lecie "Autoscopia / Murder In Phazes"

Niemal dokładnie 10 lat temu, 18 sierpnia 2008 roku, premierę miała przełomowa płyta gdyńskiej formacji Blindead "Autoscopia / Murder In Phazes". Jesienią 2018 roku zespół zagra dwa wyjątkowe koncerty, które związane są z tym jubileuszem.

Wkrótce zostaną ogłoszone kolejne zespoły, które wezmą udział w jubileuszowych koncertach.

Blindead wystąpi w oryginalnym składzie z tamtego okresu:

Patryk Zwoliński - wokal
Mateusz Śmierzchalski - gitara
Marek Zieliński - gitara
Piotr Kawalerowski - bas
Bartosz Hervy - klawisze
Konrad Ciesielski - perkusja

2 listopada 2018
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

3 listopada 2018
Gdańsk / B90, ul. Elektryków

Bilety:
50 zł – przedsprzedaż,
60 zł – w dniu koncertu

Bilety:
https://sklep.knockoutprod.net (koncert w Warszawie)
https://tickets.soundrive.pl (koncert w Gdańsku)

Zaledwie kilka dni temu jak Havoc (gitara), Bartosz Hervy (klawisze, sample) i Konrad Ciesielski (perkusja) poinformowali, że współpracę z Blindead zakończyli gitarzysta i współzałożyciel zespołu Marek Zieliński oraz śpiewający od 2016 roku Piotr Pieza, zastępujący Patryka Zwolińskiego. Do Patryka, który był członkiem kapeli od 2002 do 2015 roku, należy główny głos oraz autorstwo historii na "Autoscopii…".

Jak wiadomo, przed "Autoscopia / Murder In Phazes" Blindead wydał debiutancki "Devouring Weakness" (2006). Natomiast po tegorocznym jubilacie ukazały się niemniej znakomite EP-ka "Impulse" oraz duże płyty "Affliction XXIX II MXMVI" (2010), "Absence" (2013) oraz jedyna nagrana z Piotrem Piezą "Ascension" (2016). Na wymienionych wydawnictwach Blindead pokazał autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę, wymykającą się oczywistym schematom.

Pomimo turbulencji personalnych Havoc, Bartek i Konrad pracują wraz z muzykami sesyjnymi nad nowymi kompozycjami i niewykluczone, że jesienią podczas jubileuszowych występów poznamy którąś z nich.

Koncerty

Blindead - Warszawa

Blindead - Gdańsk