Anathema headlinerem Prog In Park II

Koncerty
2017-12-13
Anathema headlinerem Prog In Park II

Headlinerem drugiej edycji festiwalu Prog In Park II, który odbędzie się 18 sierpnia 2018 w warszawskim Parku Sowińskiego będzie Anathema.

Znamy już pełny skład imprezy. Oprócz świetnie znanej w Polsce Anathemy i ogłoszonych wcześniej zespołów Sons of Apollo i Ihsahn, w ramach Prog In Park II wystąpią również norweski Leprous oraz Postcards From Arkham z Czech.

Anathema zbliża się do 30 roku istnienia. Trzecia dekada na scenie stuknie jej w 2020 roku. Kiedy wiele zespołów z takim stażem jedynie odcina kupony od minionej sławy, desperacko stara się utrzymać na powierzchni, powstała w 1990 roku w Liverpoolu kapela przeżywa swoje najwspanialsze chwile i jest w formie tak dobrej, jak nigdy wcześniej. Jedenasta płyta Anathemy, "The Optimist" (2017), została uznana za "Album Roku" podczas Progressive Music Awards, a na liście OLIS dotarła do wysokiej siódmej pozycji.

 

Sons Of Apollo to supergrupa, w skład której wchodzą Jeff Scott Soto (wokal), Derek Sherinian (klawisze), Billy Sheehan (bas), Ron "Bumblefoot" Thal (gitara) oraz Mike Portnoy (perkusja). Pierwsza wizyta zespołu w Polsce będzie częścią pierwszej światowej trasy kapeli, która – jak zapewnia Mike – jest w tej chwili priorytetem dla wszystkich muzyków Sons Of Apollo. Podczas koncertów formacja będzie promować debiutancki album "Psychotic Symphony", który ukazał się w październiku 2017 r.

Założony przez Ihsahna i Samotha Emperor to zespół, który na trwałe zmienił oblicze black metalu. Jego rozpad w 2001 roku spowodował, że Ihsahn z powodzeniem zaczął tworzyć muzykę na własny rachunek. Od połowy pierwszej dekady XXI wieku na koncie Ihsahna znalazło się sześć solowych studyjnych płyt, z których ostatnią, znakomicie ocenioną "Arktis.", artysta będzie promować w Polsce. Gościnnie pojawił się na niej Matt Heafy z Trivium, a także Jorgen Munkeby z Shining.

Leprous pochodzi z tego samego miasta, co jedna z gwiazd "Prog In Park", Ihsahn. Z legendarnym współzałożyciele Emperor większość muzyków Leprous nie raz stała na scenie, wspierając go podczas tras koncertowych. Z Ihsahnem łączą kwintet jeszcze fantastyczne umiejętności muzyczne i niebanalne pomysły na kompozycje. Dzięki nim Leprous jest dziś w czołówce zespołów, które należą do nurtu progmetalowego. Dyskografię formacji zamyka album "Malina", który ukazał się w sierpniu 2017 r.

Do tej pory na koncie Postcards From Akrham, który już parokrotnie grał w Polsce, znajdują się trzy pełnowymiarowe albumy. Ostatni, "Manta", ukazał się w sierpniu 2017 roku

18 sierpień 2018
Warszawa, Park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17

Bilety wkrótce w sprzedaży.

Organizator: Knock Out Productions

Koncerty

Prog In Park II - Warszawa