Pierwsze gwiazdy Prog In Park II

Koncerty
2017-12-05
Pierwsze gwiazdy Prog In Park II

Prog-metalowa supergrupa Sons Of Apollo oraz Ihsahn to pierwsze gwiazdy drugiej edycji Prog In Park II, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

Podobnie jak pierwsza odsłona, Prog In Park II odbędzie się w warszawskim Parku Sowińskiego. Pierwszymi potwierdzonymi grupami są: Sons Of Apollo oraz Ihsahn. Wkrótce poznamy headlinera imprezy oraz resztę wykonawców, wystartuje również przedsprzedaż biletów.

Sons Of Apollo to supergrupa, w skład której wchodzą Jeff Scott Soto (wokal), Derek Sherinian (klawisze), Billy Sheehan (bas), Ron "Bumblefoot" Thal (gitara) oraz Mike Portnoy (perkusja). Pierwsza wizyta zespołu w Polsce będzie częścią pierwszej światowej trasy kapeli, która – jak zapewnia Mike – jest w tej chwili priorytetem dla wszystkich muzyków Sons Of Apollo. Podczas koncertów formacja będzie promować debiutancki album "Psychotic Symphony", który ukazał się w październiku 2017 r.

 

Założony przez Ihsahna i Samotha Emperor to zespół, który na trwałe zmienił oblicze black metalu. Jego rozpad w 2001 roku spowodował, że Ihsahn z powodzeniem zaczął tworzyć muzykę na własny rachunek. Od połowy pierwszej dekady XXI wieku na koncie Ihsahna znalazło się sześć solowych studyjnych płyt, z których ostatnią, znakomicie ocenioną "Arktis.", artysta będzie promować w Polsce. Gościnnie pojawił się na niej Matt Heafy z Trivium, a także Jorgen Munkeby z Shining.

 

18 sierpień 2018
Warszawa, Park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17

Bilety wkrótce w sprzedaży.

Organizator: Knock Out Productions

Koncerty

Prog In Park II - Warszawa