Lunatic Asylum

Marching In The Dark

Demosfera
2010-04-08
Marching In The Dark

Lunatic Asylum to jednoosobowy projekt muzyczny powstały w 2001 roku, określający swoją muzykę jako cyfrowy industrial metal. W swoich instrumentalnych kompozycjach Lunatic Asylum stara się łączyć skrajne emocje i odczucia. Nadesłane nagranie jest jednym z najnowszych dokonań będących ukłonem w stronę klasycznych, metalowych brzmień wspomaganych przez bardziej stonowaną i harmonijną elektronikę.

Logo
Czy mi się wydaje, czy jednak wyraźnie brakuje tutaj partii wokalnej? Zdecydowanie jest to utwór zrobiony pod wokal i przy odrobinie wyobraźni można usłyszeć w tle śpiew wokalisty z grupy Rammstein... Produkcję w obecnej, instrumentalnej formie określam jako przyzwoitą. Jest sporo smaczków aranżacyjnych, barwy też są dobrze dobrane, a w miksie panuje dobra równowaga. Mimo to bez linii melodycznej i głównego tematu jest to tylko zwykły podkład, z którego nic muzycznie ani artystycznie nie wynika, a treść to przecież sprawa najważniejsza.


Logo
Nagranie rozpoczęło się bardzo ciekawie i obiecująco. Niestety im dłużej trwało, tym bardziej dało się odczuć, że autor nie ma nic do powiedzenia. Szkoda, bo jest klimat, trzeba było tylko wpleść do niego jakąś historię. Utwór brzmi jak podkład, w którym zdecydowanie brakuje głosu prowadzącego - w tej chwili po prostu nie wiadomo, czego słuchać. Wydaje się, że wystarczy dołożyć jedną sensowną ścieżkę do obecnej formy, żeby z nudnego podkładu powstał ciekawy i niebanalny kawałek.


Logo
To nagranie brzmi bardzo ciekawie we fragmentach bez gitar elektrycznych, choć delikatnie przyciszyłbym w nich gitarę basową. Natomiast w momentach, gdy pojawiają się gitary, jest ich nieco za dużo i w zależności od tego, jakie riffy grają, efekt jest lepszy lub gorszy. Dla przykładu - na początku wprowadzają one nieco chaosu, natomiast w drugim wejściu brzmią świetnie, ale są odrobinę za głośno i mają sporo więcej basu niż gitara basowa. Generalnie jednak poziom realizacji tego nagrania jest dobry, bardzo wiele elementów może służyć jako wzorzec barwy, zwłaszcza gitary, dość dobrze brzmi też perkusja. Delikatna korekta wspomnianych elementów spowodowałaby, że nagranie zabrzmiałoby jeszcze lepiej.