D`ADDARIO D’Addario Nickel Bronze

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki D`ADDARIO
Testy
2016-08-08
D`ADDARIO - D’Addario Nickel Bronze

D’Addario od dekad ma już ugruntowaną pozycję na rynku strun gitarowych.

Pół wieku temu światło dzienne ujrzała jedna z najważniejszych innowacji w dziedzinie strun dla gitar elektrycznych - oryginalna formuła z lat 50. wykorzystująca czysty nikiel skutkowała miękkim i łagodnym brzmieniem. Na początku lat 60. John D’Addario, Sr. wprowadził jaśniej brzmiącą, drugą generację strun stalowych z owijką niklową, które na pięć kolejnych dekad stały się standardem w branży. Ostatnio amerykańska marka poszerzyła swoją legendarną już linię strun do gitar akustycznych o nową serię Nickel Bronze.

Nickel Bronze to najnowsza generacja niepowlekanych strun do gitary akustycznej z niklowaną owijką dostępnych w zestawach: Extra Light 10-47, Custom Light 11-52, Light 12-53, Light Top Medium Bottom 12-56, Medium 13-56. Przetestowanie samych strun niejako w oderwaniu od instrumentu nie jest zadaniem łatwym, jednak jest to możliwe, jeśli założy się je na gitarę, którą się dobrze zna i w takiej właśnie sytuacji wprawiają one w osłupienie.

Pierwszym powodem jest kolor - nie są złotawe, a szaro-srebrne, przypominając wyglądem struny do gitary elektrycznej. Po drugie, podczas gry okazuje się, że gitara sprawdzona w różnych sytuacjach i z różnymi kompletami strun nigdy nie brzmiała w taki sposób. Nickel Bronze mają mocniejszy środek i górę w porównaniu ze standardowymi strunami typu phosphor-bronze. Charakteryzuje je większa zawartość harmonicznych i prezencja dźwięku, co w konsekwencji poprawia czytelność brzmienia.

Dół może się wydawać nieco osłabiony, jednak niskie pasmo ma dobrą proporcję w stosunku do pozostałych, a całość brzmi wyraźne i czytelne. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w gitarach, które ze swej natury mają głębokie i ciemne brzmienie - instrument na swój sposób ożywa. Nickel Bronze grają głośniej, mocniej i pełniej niż standardowe struny phosphor-bronze, atak jest wyraźny i czysty, dźwięk sprawia wrażenie wysuniętego przed pudło rezonansowe.

Zastosowanie innego stopu stali w rdzeniach i strunach bez owijki dało większą stabilność stroju w dłuższym okresie użytkowania - gitarę stroi się rzadziej, a ponieważ odstrojenie jest mniejsze sam proces trwa znacznie krócej. Jedynie w pierwszych chwilach po założeniu potrzebna jest nieco dłuższa chwila by uzyskać stabilność stroju. W kwestii trwałości również przyjemna niespodzianka - struny utrzymują brzmienie dłużej od kompletów typu bronze i przynajmniej tak długo, jak niepowlekane struny typu phosphor-bronze. Przypomnijmy, że firma Music Dealer, będąca dystrybutorem marki D’Addario na naszym rynku, pod tym adresem uruchomiła nową stronę internetową dedykowaną najnowszym strunom Nickel Bronze.

www.daddario.com
www.musicdealer.pl

Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor