Pierwsza Dama Gitary zachwycona Rock-Tips

Newsy
Pierwsza Dama Gitary zachwycona Rock-Tips

Liona Boyd, legenda gitary klasycznej, dołączyła do grona zadowolonych artystów, użytkowników preparatu Rock-Tips. Możecie go odnaleźć w katalogu firmy Music Dealer.

- Rock-Tips jest największym odkryciem dla każdego gitarzysty o wrażliwych opuszkach palców! Gra na gitarze może być prawdziwym wyzwaniem, a teraz nie trzeba już cierpieć - przyznała Liona Boyd, często określana jako Pierwsza Dama Gitary.

Liona Boyd urodziła się w Londynie, a następnie przeniosła się z rodzicami do Kanady. Swoją pierwszą gitarę otrzymała jako prezent gwiazdkowy, gdy miała trzynaście lat. Ważnym wydarzeniem w jej drodze rozwoju był koncert jednego z najbardziej znanych gitarzystów klasycznych - Juliana Breama i to był punkt zwrotny w jej życiu. Wzięła się poważnie do pracy i była prowadzona przez takich mistrzów jak: Andres Segovia, Eli Kassner, Narciso Yepes, Alirio Diaz i Julian Bream.

Podczas swojej długiej i wybitnej kariery Liona Boyd nagrała ponad dwadzieścia albumów i grała na żywo dla publiczności na całym świecie. Występowała dla rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Arabii Saudyjskiej i przywódców wielu państw, a także dla wielu organizacji charytatywnych.

Liona Boyd koncertowała, grała i nagrywała z innymi światowymi artystami takimi jak: John Mills, Gordon Lightfoot, Tracy Chapman, Sir Andrew Davis i angielska Orkiestra Kameralna, Chet Atkins, Yo Yo Ma, David Gilmour, Eric Clapton, Maurice Jarre, Al di Meola i Steve Morse.

Ta wybitna instrumentalistka jest również pięciokrotnym laureatem plebiscytu Guitar Player Magazine w kategorii najlepszy gitarzysta klasyczny.