Rock-Tips dla Waszych palców

Newsy
Rock-Tips dla Waszych palców

Od teraz nie musicie zdzierać opuszków palców długo ćwicząc czy grając piękne solówki. Ochroni Was przed tym preparat Rock-Tips, który odnaleźć można w ofercie firmy Music Dealer.

Rock-Tips jest specjalnie opracowaną, nietoksyczną substancją służącą do ochrony delikatnych opuszków palców podczas gry na gitarze, basie lub innych instrumentach strunowych. Po nałożeniu na skórę, Rock-Tips tworzy cienką, ochronną powłokę, która jest niezwykle odporna na ścieranie, co pozwala grać dłużej i bez bólu, odbudowuje uszkodzony naskórek, zapobiega powstawaniu pęcherzy. Chroni skórę palców przed nadmierną wilgocią, jak i przed przesuszeniem powodującym pękanie skóry.

Preparat Rock-Tips pozwala "budować" naturalne i twarde opuszki palców szybciej, pozwalając grać przez dłuższy okres czasu. Każdy, kto kiedykolwiek grał na instrumencie strunowym jest zaznajomiony z bólem związanym z ciągłym naciskiem skóry delikatnych palców podczas nauki gry na twardych, stalowych lub nylonowych strunach. Naturalne twardnienie opuszków nie zawsze jest pożądane ze względów estetycznych bądź wykonywanego zawodu, jeśli instrument jest tylko Twoim hobby. Rock-Tips jest idealnym ratunkiem dla osób które nie chcą lub nie mogą mieć "zgrubiałych odcisków" na skórze palców. Szczególnie podczas gry na grubych strunach - jak na przykład w gitarze basowej czy kontrabasie - istnieje ryzyko powstawania odcisków i pęcherzy na palcach.

Preparat Rock-Tips:

  • Wydajność: butelka zawierająca 4 ml preparatu wystarcza na około dwa miesiące, jeśli używasz go na co dzień
  • Całkowicie przezroczysty i dyskretny - nie zmienia "feeling'u" struny pod palcami
  • Bezpieczny i łatwy w użyciu - nietoksyczny, szybko utwardzalny, można go zmyć ciepłą wodą z mydłem
  • Przydatny dla wszystkich muzyków, od początkujących do zawodowców

A na koniec kilka pytań i odpowiedzi na - zapewne intrygujące Was - pytania:

Czym właściwie jest Rock-Tips?
- Aktywnym składnikiem w Rock-Tips jest substancja pochodna cyjanoakrylów - podobna do kleju polimerowego, który jest używany we wszystkich szybkoschnących klejach. W przeciwieństwie do "super kleju" jednak, Rock-Tips posiada unikalną mieszankę polimerów, które sprawia, że nałożona na palec powłoka jest cieńsza i bardziej elastyczna, dzięki czemu działa bardziej jak naturalnie utwardzona warstwa skóry. Rock-Tips jest nietoksyczny i zatwierdzony przez FDA* do stosowania na skórę.
*FDA (Food and Drug Administration) - Agencja ds. Żywności i Leków
Pozytywna opinia wydana przez FDA dla danego produktu spożywczego lub leku jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie.

Jak stosować Rock-Tips?
- Butelka jest z wygodnym aplikatorem - pędzelkiem. Wystarczy rozprowadzić cienką warstwę na skórze palców i poczekać przez około minutę do wyschnięcia substancji. Następnie możesz zacząć grać. Jeśli uznasz, że powłoka ochronna jest jeszcze za delikatna może się okazać, że trzeba zastosować więcej niż jedną warstwę - w takim przypadku wystarczy ponownie nałożyć pędzelkiem kolejną warstwę i poczekać kolejną minutę - na pewno zauważysz różnicę między jedną i dwoma warstwami.

Czy Rock-Tips jest bezpieczny?
- Tak, Rock-Tips jest bezpieczny podczas stosowania go rozsądnie i według instrukcji. Pamiętaj, że jest zrobiony na bazie substancji szybkoschnącej, a jednocześnie jest nietoksyczny i bezpieczny w użyciu na skórze, oczywiście nie wolno dopuścić by substancja znalazła się w okolicy oczu i błon śluzowych. Jeśli zdarzy się, że substancja w jakiś sposób dostanie się na skórę większej powierzchni palców (lub innej części ciała) należy szybko zmyć ją używając ciepłej wody z mydłem i delikatnie usunąć resztki substancji.

Czy Rock-Tips może być stosowany na rany/skaleczenia?
- Mimo, że głównym składnikiem Rock-Tips są substancje często używane w szpitalach do szwów chirurgicznych, nasz produkt jest sprzedawany tylko jako zewnętrznego stosowania na nieuszkodzoną skórę. Więc nie używaj Rock-Tips na skaleczenia lub otwarte rany. Jednakże, jeśli odciski na palcach są starte lub uszkodzone, Rock-Tips jest dobrym rozwiązaniem dla ich naprawy i odbudowy.

Czy Rock-Tips wpływa na dźwięk instrumentu?
- Rock-Tips działa jako substytut utwardzonej warstwy skóry, w przypadku jego zastosowania atak na struny może być mocniejszy, a co za tym idzie dźwięk instrumentu również będzie silniejszy, bardziej zdefiniowany.