Sheryl Crow i jej akustyczny Gibson

Newsy
Sheryl Crow i jej akustyczny Gibson

Sheryl Crow nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Amerykańska artystka została doceniona przez Gibson Acoustic stworzeniem gitary, z serii Southern Jumbo, sygnowanej jej imieniem i nazwiskiem.

Instrument nosi nazwę Sheryl Crow Southern Jumbo Special Edition i sam producent określił go jako najbardziej wyrazisty w historii firmy. Dzięki zastosowaniu przystawki Trance Audio Amulet dźwięk tej akustycznej gitary jest naturalny i tak rewelacyjny, że wręcz nieosiągalny dla artystów przez dekady.

Sheryl Crow Southern Jumbo Special Edition to ręczna robota Gibson Acoustic, który mieści się w Bozeman w Montanie. Płyta wierzchnia gitary powstała z litego drewna czerwonego świerku Adirondack, zaś do budowy boków i tyłu użyto mahoniu.

Pudło instrumentu zostało wzmocnione przez system X-bracing, do którego użyto drewna świerkowego, co sprawia, że rezonans akustyczny jest najbardziej optymalny. Dzięki temu dźwięk zyskał głębię, czystość, bogactwo i ciepło, a także moc i wybrzmienie, dzięki którym Southern Jumbo jest już znany od dawna.

Jednoczęściowy gryf jest wykonany z mahoniu i posiada zmodyfikowany profil V. Podstrunnica jest palisandrowa o promieniu 12" i posiada 14 progów, które ozdobione są perłowymi inkrustacjami. Osprzęt gitary stanowią niklowe klucze Waverly.

Gitara Sheryl Crow Southern Jumbo Special Edition nie tylko pięknie brzmi, ale i tak wygląda. Pudło jest wykończone na wysoki połysk w kolorze Vintage Sunburst a otwór rezonansowy zdobi podwójna rozeta. Na główce gitary umieszczono złoty napis Gibson oraz baner w przedwojennym stylu.

{vimeo}1319796{/vimeo}