Zakk Wylde i jego Les Paul Vertigo

Newsy
Zakk Wylde i jego Les Paul Vertigo

Gitara Zakk Wylde Les Paul Custom Vertigo to kolejny instrument firmy Gibson sygnowany przez tego znakomitego gitarzystę.

Osoba Zakka Wylde'a nieodłącznie wiąże się z Ozzym Osbournem, bo przez wiele lat grał on na gitarze w zespole byłego wokalisty Black Sabbath. W 2009 r. Wylde zakończył współpracę z legendą heavy metalu i skoncentrował się na własnej kapeli - Black Label Society.

Zakk Wylde jest wybitnym instrumentalistą, o niepowtarzalnym, bardzo charakterystycznym stylu i takie są też jego gitary. Wygląd Zakk Wylde Les Paul Custom Vertigo nawiązuje do grafiki użytej na plakacie klasycznego filmu Alfreda Hitchocka pt. "Vertigo". Zresztą tej stylistyce wykończenia instrumentów muzyk jest wierny od przynajmniej dwudziestu lat.

Gitara Zakk Wylde Les Paul Custom Vertigo została zbudowana z należytym szacunkiem do tradycji flagowego modelu marki Gibson. Instrument ma mahoniowy korpus z płytą wierzchnią z drewna klonowego, która ozdobiona jest bardzo charakterystycznymi elementami graficznymi, pięknie kontrastującymi z czarnymi bokami i tyłem instrumentu.

Gryf został wykonany z klonu, podobnie jak i podstrunnica o promieniu 12", która posiada 22 progi i jest ozdobiona akrylowymi znacznikami. Główka, której przód jest czarny i kontrastuje z jasną podstrunnicą, wyposażona jest w chromowe klucze Grover Kidney.

W budowie gitary Les Paul Custom Vertigo użyto mostka Tune-O-Matic a jeśli chodzi o przystawki to Zakk Wylde postawił na dwa humbuckery - EMG-85 przy gryfie i EMG-81 przy mostku, które posiadają odrębne potencjometry brzmienia i głośności. Wyboru przetworników dokonuje się za pomocą trójpozycyjnego przełącznika.

Gitara Zakk Wylde Les Paul Custom Vertigo na tyle główki została ozdobiona sylwetką samego muzyka a każdy jej egzemplarz będzie posiadał unikalny numer seryjny - począwszy od ZWVTO 001.