Jubileuszowe cacko Takamine

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Jubileuszowe cacko Takamine

Firma Takamine świętuje w tym roku swoje 50-lecie i z tej okazji wypuściła na rynek między innymi jubileuszowego elektroakustyka T50TH Anniversary.

Tematem przewodnim jubileuszowego modelu Takamine jest japońskie słowo "michi", które oznacza ścieżkę lub kurs do naśladowania. Wizualnie instrument prezentuje się niepowtarzalnie dzięki motywom winorośli, mającym symbolizować długą i pełną życia drogę, którą przebyła japońska firma przez pięćdziesiąt lat istnienia. Elementy roślinne wiją się po gryfie, główce oraz płytce chroniącej pudło przed uderzeniami kostki a pięknie komponują się z nimi złote klucze.

Takamine T50TH Anniversary ma pudło o kształcie Dreadnought i płytę wierzchnią z litego świerku, z naturalnym połyskiem. Boki i tył pudła powstały z drewna cocobolo. Podstrunnica wykonana została z hebanu a mostek jest palisandrowy.

Jeśli chodzi o wyposażenie w elektronikę to w jubileuszowych gitarach japoński producent montuje swój sprawdzony już system Takamine Line Driver.

Gitara T50TH Anniversary jak na jubileuszową i limitowaną edycję przystało nie należy do instrumentów na każdą kieszeń. Sugerowana cena producenta to "skromne" 10000 "zielonych".