Stratocastery i Telecastery po liftingu

Newsy
Stratocastery i Telecastery po liftingu

Firma Fender postanowiła zmodyfikować gitary z serii American Standard i wypuściła na rynek między innymi uznane Stratocastery i Telecastery, w których dokonano pewnych zmian.

W przypadku Telecastera dokonano modyfikacji w kształcie korpusu oraz zamontowano klasycznie brzmiące przystawki - Fender Custom Shop Twisted Tele (przy gryfie) i Broadcaster (przy mostku). Te zmiany sprawiły, że ponadczasowy, gitarowy klasyk brzmi pełniej i jaśniej niż kiedykolwiek przedtem. Instrument jest dostępny w wersjach dla prawo-, jak i leworęcznych gitarzystów.

Fender Stratocaster został wzbogacony o "postarzane" plastikowe elementy znane z wcześniejszych odsłon tej gitary oraz przetworniki Fender Custom Shop Fat '50s odpowiedzialne za istotę jej brzmienia. Zmiany wprowadzono z pełnym szacunkiem dla klasycznego instrumentu i dzięki temu on nadal zarówno pięknie wygląda, jak i brzmi.

W przypadku "bliźniaczego" Stratocastera HSS przy gryfie oraz na środku także zamontowano przystawki Fender Custom Shop Fat '50s a przy mostku humbucker Diamondback, co sprawiło, że gitara brzmi piękniej i potężniej niż dotychczas.

Gitary Fender Stratocaster, jak i Stratocaster HSS można nabyć także w wersji dla leworęcznych muzyków.