Luke III od Steve'a Lukathera

Newsy
Luke III od Steve'a Lukathera

Podczas ubiegłotygodniowych targów Musikmesse 2012, które odbyły się we Frankfurcie, firma Music Man zaprezentowała gitarę Luke III czyli kolejny już instrument sygnowany przez Steve'a Lukathera, doskonale znanego choćby z grupy Toto.

Kariera 54-letniego Steve'a Lukathera trwa już blisko cztery dekady. Nazwisko tego amerykańskiego muzyka jest nieodłącznie związane z grupą Toto, w której zaczął występować jako dziewiętnastolatek i pod jej szyldem nagrał dwanaście albumów studyjnych oraz odbył wiele tras koncertowych. Lukather jest także bardzo cenionym muzykiem sesyjnym i miał udział w powstaniu co najmniej 1500 krążków. Był dwanaście razy nominowany do nagrody Grammy a pięć razy ta właśnie statuetka trafiła w jego ręce.

Lukather od kilkunastu lat gra na sygnowanych przez siebie gitarach firmy Music Man. Pierwszy instrument nazwany Luke pojawił się na rynku w 1998 roku a teraz objawił się Luke III. Trzecia odsłona tego sygnowanego wiosła posiada standardowy mostek tremolo z hartowanej i chromowanej stali. Jeśli chodzi o przystawki to ich producentem jest firma DiMarzio. Standardowo montowane są 2 customowe humbuckery w układzie HH a opcjonalnie można wybrać - w układzie HSS -  jeden humbucker i dwa single, również customowe. Gitara wyposażona jest także w aktywny przedwzmacniacz, który umożliwia solidny, 12-decybelowy sygnał wyjściowy.

Korpus gitary Luke III zbudowany jest z olchy i występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i bardzo unikalnej - oliwkowo-złotej, zaś gryf z 22 progami wykonany jest z palisandru.