Petrucci używa kompresora G Lab BC-1!

Newsy
Pozostałe artykuły marki G LAB
Petrucci używa kompresora G Lab BC-1!

Z dziką rozkoszą informujemy o kolejnym światowej sławy muzyku, który zwrócił uwagę na polski produkt. Według ostatnich doniesień, John Petrucci używa w swoim pedalboardzie kompresora BC-1 firmy G Lab!

Powagi sprawie dodaje fakt, iż gitarzysta Dream Theater znany jest z wysublimowanego smaku i wysokich wymagań. Boosting Compressor BC-1 to klasyczny w pełni analogowy kompresor z optycznym elementem wykonawczym zapewniającym najwyższą jakość brzmienia.

Dzięki ultra niskiemu poziomowi szumów BC-1 bardzo dobrze sprawdza się jako booster lub booster-compressor na brzmieniach typu crunch i overdrive. Zwłaszcza przydatny jest do wzmacniaczy lampowych z przesterowaną końcówką mocy.

Podłączony do takiego wzmacniacza pozwala uzyskać brzmienia z kompresją i bez, typu: clean, crunch oraz overdrive. Beztrzaskowy True Bypass oparty o elementy optyczne zapewnia brak wpływu na brzmienie gitary.

Zastosowanie elementów dyskretnych zapewnia BC-1 pełną transparentność brzmieniową. Dodatkową funkcją jest możliwość pracy w trybie bufora sygnału gitary, a dzięki możliwości zmiany charakterystyki czasowej BC-1 można także zastosować do gitary basowej.

Jak zapewnia producent: "Z G Lab BC-1 Twoja gitara zabrzmi lepiej, a Ty poczujesz, że gra Ci się łatwiej. Grając na BC-1 nie usłyszysz typowego zjawiska pompowania..."

www.glab.com.pl