G Lab Boosting Compressor BC-1

Newsy
Pozostałe artykuły marki G LAB
G Lab Boosting Compressor BC-1

G Lab Boosting Compressor BC-1 to klasyczny w pełni analogowy kompresor z optycznym elementem wykonawczym zapewniającym najwyższą jakość brzmienia. Dzięki ultra niskiemu poziomowi szumów BC-1 bardzo dobrze sprawdza się jako booster lub booster-compressor na brzmieniach typu crunch i overdrive

Z BC-1 Twoja gitara zabrzmi lepiej, a Ty poczujesz, że gra Ci się łatwiej. Grając na BC-1 nie usłyszysz typowego zjawiska pompowania lub oddychania. Dzięki możliwości zmiany charakterystyki czasowej BC-1 można także zastosować do gitary basowej.

Dobranie układu do charakterystyki sygnału gitary pozwoliło uzyskać optymalne i efektywne działanie kompresora. Dzięki przełącznikowi MODE kompresor można ustawić do pracy z gitarą elektryczną lub gitarą basową. Przełącznik GAIN umożliwia dopasowanie kompresji do sygnału gitary. Do dokładnej regulacji stopnia kompresji służy regulator COMP, a wzmocnienie sygnału umożliwia regulator BOOST.

Wskaźnik kompresji DUMP ułatwia posługiwanie się kompresorem. BC-1 posiada dwie pary regulatorów COMP i BOOST (A i B) wybierane przyciskiem nożnym. Dla brzmień typu overdrive przydatny jest także kompresor C z ustawioną kompresją i wzmocnieniem na maksimum. Dwa przyciski nożne mogą działać w czterech trybach, co pozwala na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb gitarzysty.

Beztrzaskowy TRUE BYPASS oparty o elementy optyczne zapewnia brak wpływu na brzmienie gitary. Zastosowanie elementów dyskretnych zapewnia BC-1 pełną transparentność brzmieniową. Dodatkową funkcją jest możliwość pracy w trybie BUFORA sygnału gitary.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty brzmieniowe BC-1 należy podłączyć (w łańcuchu efektów) jako pierwszą kostkę po kaczce.

 

 

Boosting Compressor umożliwia uzyskanie nowych brzmień przesterowanych. Zwłaszcza przydatny jest do wzmacniaczy lampowych z przesterowaną końcówką mocy. Podłączony do takiego wzmacniacza pozwala uzyskać brzmienia z kompresją i bez, typu: clean, crunch oraz overdrive.

BC-1 rozszerza paletę brzmień wzmacniaczy wielokanałowych i efektów typu przester dzięki kombinacji kompresji i przesterowania. Twoja gitara zabrzmi inaczej wraz z BC-1.

Dla Twojej wygody BC-1 może być sterowany poprzez MIDI (np. G LAB GSC-3/2). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy łatwo i szybko sterować efektem zachowując przy tym czyste, analogowe brzmienie.