MXR przedstawia nowy overdrive Custom Badass Modified

Newsy
Pozostałe artykuły marki MXR
MXR przedstawia nowy overdrive Custom Badass Modified

Najnowsza propozycja ze stajni Jima Dunlopa to efekt Modified Overdrive dołączający do serii Custom Badass. To klasyczny, analogowy przester wyposażony w nowoczesne rozwiązania brzmieniowe, filtr 100Hz i funkcję Bump, w celu nadania urządzeniu niespotykanej wcześniej wszechstronności.

Ponad pół roku temu Jim Dunlop w ramach marki MXR zaprezentował pierwszy efekt z serii Custom Badass - '78 Distortion. Dzisiaj informujemy o kolejnym efekcie, który dołączy do tej klasycznej linii.

MXR Custom Badass Modified Overdrive to zgodnie z zapowiedziami producenta wyjątkowo uniwersalny i w pełni analogowy efekt typu overdrive oferujący klasyczne brzmienie z kilkoma ciekawymi, nowoczesnymi patentami.

Główni inżynierowie MXR tak opisują wprowadzone modyfikacje:

"Dodaliśmy dwa bardzo ważne i w pełni kontrolowalne udoskonalenia: przycisk Bump oraz dynamiczny filtr 100Hz. Bump działa na zasadzie natychmiastowego boostera, który zmienia charakterystykę korektora poprzez podbicie niskich i średnich tonów. Filtr 100Hz daje użytkownikowi znacznie większą kontrolę nad brzmieniem -  pozwala znacznie zmieniać charakterystykę dźwięku i czyści pasmo ze zbędnych tonów".

"Gitarzyści często potrzebują zupełnie innych ustawień efektów overdrive w zależności od miejsca, w którym grają. Potrzebują uniwersalności. Gwarantujemy Wam, że ten efekt to daje".


Najważniejsze cechy efektu MXR Custom Badass Modified Overdrive:

  • bypass
  • klasyczny, analogowy overdrive z nowoczesnymi modyfikacjami
  • potencjometry Gain, Output, Tone, 100Hz Cut
  • przycisk boost Bump podbijający niskie i średnie częstotliwości


Jak tylko MXR Custom Badass Modified Overdrive pojawi się na rynku chętnie go przetestujemy. Póki co muszą nam wystarczyć prezentacje producenta:(krn)