Wirtualny stratocaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Wirtualny stratocaster
SC Electric Guitar to najnowsze oprogramowanie firmy Prominy, emulujące gitarę Fender Stratocaster.

SC EG oparte jest na silniku Kontakt 2 Player firmy Native Instruments. W zestawie znajdziemy 64GB próbek. Wśród ponad 123 tysięcy sampli znalazły się dźwięki zagrane we wszystkich pozycjach i na wszystkich strunach stratocastera, zdjęte wielokrotnie ze zróżnicowanym atakiem, artykulacją i w każdej z pięciu pozycji selektora przetworników.

{M4_image 0}Co więcej, dzięki technologii SC-SPM (Super Performance Multi) można grać na "gitarze" wykorzystując w czasie rzeczywistym rozmaite techniki artykulacyjne, takie jak glissanda, legato, wibrato, tłumienie strun, podciąganie, kostkowanie tremolo, flażolety, itd.

Wiarygodności frazom dodadzą z pewnością charakterystyczne przydźwięki, hałasy, trzaski czy sprzężenia, bez których ścieżki wirtualnej gitary brzmiałyby sztucznie i sterylnie. Przysłowiową wisienką na torcie są typowe efekty gitarowe, takie jak overdrive czy wah-wah.

Do dyspozycji mamy także dużą ilość akordów, zarówno tych najprostszych, jak i bardziej skomplikowanych, z popularnymi rozszerzeniami i alteracjami.

{M4_image 1}

Trzeba przyznać, że ścieżki skonstruowane przy pomocy Prominy SC Electric Guitar brzmią bardzo realistycznie. Poniżej znajdziecie kilka przykładów:

Nasuwa nam się jedno pytanie - biorąc pod uwagę ogrom pracy i wiedzę, jaka jest niezbędna do zaprogramowania realistycznie brzmiącej ścieżki - czy nie lepiej jest zagadać do znajomego gitarzysty, żeby z marszu nagrał nam potrzebne partie na swoim starym, sprawdzonym "stracie"?

Więcej informacji: www.prominy.com

 

 

(K. I.)