Klasyk na adrenalinie

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Klasyk na adrenalinie
Gibson Shred-X Explorer to nowa wersja słynnej konstrukcji, która powstała 50 lat temu, w 1958 roku.

Gitara zadebiutowała w 1958 roku pod nazwą "Futura". Wykonano wtedy niecałe 100 egzemplarzy z Koriny, egzotycznego drzewa pochodzącego z tropikalnej części zachodniej Afryki. Niestety instrument był zbyt futurystyczny jak na tamte czasy. Jego produkcja została wstrzymana już w roku 1959, ze względu na niewielkie zainteresowanie ze strony klientów. Okazało się, że Gibson wyprzedził Świat o jakieś 20 lat...

Explorer został wskrzeszony przez firmę dopiero w 1975 roku. Czasy się zmieniły i ludzkość była gotowa na ponowne przyjście "Futury". Tym razem gitara odniosła pełen sukces. Powstało wtedy kilka jej odmian, między innymi Studio Explorer, Explorer 90 i Explorer II. Do dziś projekt ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród muzyków reprezentujących wszystkie możliwe odmiany rocka.

{M4_image 0}

Gibson Shred-X Explorer (na zdjęciu powyżej) to najmłodsze dziecko w tej rodzinie. Korpus wykonany jest z mahoniu. Na pokładzie zamontowano dwa przetworniki EMG 85 i tremolo Kahler 2215K. Zmieniono położenie przełącznika, który znajduje się teraz bliżej potencjometrów. Notabene, w tym miejscu miały przełącznik Explorery z lat osiemdziesiątych. Na mahoniowym gryfie położono hebanową podstrunnicę z czarnymi markerami. Jej radius wynosi 12". Za strój odpowiadają klucze blokowane Grover. Gitary wychodzą od producenta w firmowych futerałach. Planowana ilość - jedynie 1000 sztuk. Kto pierwszy ten lepszy.

Więcej informacji: www.gibson.com lub www.lauda-audio.pl

 

Dystrybutor: LAUDA-AUDIO
e-mail: info@lauda-audio.pl
Ul. Leśna 15A/1
81-876 Sopot
TEL : 058-555-0660
FAX : 058-555-0770

 

(K. I.)