Pierwsza 8-strunowa gitara marki Carvin - DC800

Newsy
Pozostałe artykuły marki CARVIN
Pierwsza 8-strunowa gitara marki Carvin - DC800

Do niedawna fani Carvina przekrzykiwali się na forach internetowych, że ich ulubiony producent nigdy nie wprowadzi do swojej oferty gitar o obniżonej menzurze. Rynkowe trendy zrobiły jednak swoje - firma Carvin zaprezentowała właśnie customowy, model DC800 z menzurą 27 cali. Jest to pierwsza 8-strunowa gitara w ofercie tego producenta.

8-strunowy potwór ze stajni Carvina zdaje się być jedną z najciekawszych propozycji ostatnich tygodni (miesięcy, lat?) dla miłośników obniżonego stroju. Dzięki niesamowitej dbałości o najmniejszy nawet detal, zastosowaniu selekcjonowanych gatunków drewna i elektroniki o najwyższej jakości produkty firmy cieszą się bardzo dobrą opinią wśród artystów z całego świata.

Carvina DC800 to w wersji podstawowej (o ile można tak w ogóle nazwać gitarę pochodzącą z tzn. semi-custom shopu) lity, olchowy korpus i wysokiej jakości szyjka wykonana z amerykańskiego klonu połączone ze sobą w konstrukcję typu neck-through. Na gryf naklejono hebanową podstrunnicę, na którą nabito 24 niklowane progi (menzura 27", radius 20"). Główka gitary została pod kątem zerowym do osi gryfu dzięki czemu zmniejszono ryzyko przedwczesnego zerwania strun.

Siłą napędową nowego Carvina jest set specjalnie zaprojektowanych, aktywnych przystawek A80, które gwarantują wyjątkowo klarowny i jednocześnie bogaty w niskie i średnie częstotliwości sygnał wyjściowy. Całością elektroniki sterują dwa potencjometry (Volume i Tone) oraz 3-pozycyjny przełącznik.


W wersji podstawowej model DC800 wyposażony jest blokowane klucze marki Sperzel oraz stały mostek ze strunami przewlekanymi przez korpus.

Nowa gitara Carvin DC800 to model z tzn. semi-custom shopu dlatego potencjalni klienci mogą dowolnie modyfikować specyfikację instrumentu w zależności od swoich własnych upodobań. Oznacza to, że przy zamówieniu nie musimy ściśle trzymać się konkretnych wersji jednego modelu - zmian można dokonać już na poziomie wyboru drewna z jakiego wykonane zostaną korpus, gryf czy podstrunnica, aż po rodzaj wykończenia czy kolor hardware'u.

Można śmiało powiedzieć, że Carvin DC800 to instrument z najwyższej półki, stworzony dla muzyków lubiących niskie strojenie oraz ceniących sobie jakość i oryginalność.

Czego chcieć więcej?

(krn)