Gibson prezentuje sygnaturę basisty Nirvany

Newsy
Gibson prezentuje sygnaturę basisty Nirvany

Krist Novoselic, będąc basistą Nirvany na zawsze określił potężne brzmienie swojego basu i w pełni rozpoznawalny styl gry. Sygnowana jego nazwiskiem gitara basowa to niezwykle wygodny instrument o ogromnych możliwościach brzmieniowych. Jej wygląd to kwintesencja najwyższej elegancji i stylu.

Jego linie basowe w doskonały sposób łączyły wszystkie elementy tworzonych utworów w spójną muzycznie całość. Można śmiało stwierdzić, że Krist wypracował pewien utarty standard brzmienia basu w alternatywnym rocku.

Gibsona Krist Novoselic Signature RD Bass wykończono w kolorze Ebony Black i pokryto lakierem nitrocelulozowym. Biała linia, będąca obrysem płytki maskującej doskonale podkreśla jej nietypowy kształt. Oryginalny korpus wykonano z klonu i wklejono w niego lity klonowy gryf. Taka kombinacja gwarantuje niezwykle mocny atak, klarowność brzmienia i długi sustain - dodatkowo wzmacniany mostkiem string-through-body oraz odchyloną do tyłu główką.

Zestaw kluczy Grover Shamrock zapewnia perfekcyjną stabilność intonacyjną, bez względu na wybrany sposób artykulacji. Wyprofilowany na kształt litery D gryf zwieńcza podstrunnica z drewna Obeche o promieniu 12". Zastosowane pickupy bardzo wiernie przenoszą naturalne brzmienie instrumentu. Są to single Seymour Duncan Bass Line STK-J2n oraz STK-J2b, charakteryzujące się bezszumową pracą. Do ich kontroli służą dwa potencjometry: Volume oraz Master Tone.

Krist Novoselic Signature RD Bass jest instrumentem o ogromnym potencjale brzmieniowym, dystyngowanym wyglądzie oraz niezwykłej wygodzie, co predysponuje go do właściwie nieograniczonych stylistycznie zastosowań muzycznych.

Każda gitara dostarczana jest wraz z twardym futerałem Gibson.

Sugerowana cena tego modelu to 2199 dolarów.

(krn)