Nowe zaklęcia Merlina

Newsy
Pozostałe artykuły marki MERLIN PICKUPS
Nowe zaklęcia Merlina
Firma Merlin Pickups rozszerza swój asortyment o nowe konstrukcje: P.A.F.7, MP90 oraz Sabotage.

Pierwsza z przystawek, Merlin P.A.F. 7, to siedmiostrunowa wersja uznanego już przez gitarzystów przetwornika Merlin P.A.F., ze wszystkimi zaletami swego protoplasty. Rasowa rzecz do bluesa, blues rocka, rocka i hard rocka. P.A.F. 7 dostępne są wyłącznie z odsłoniętymi szpulami w kolorze czarnym. Do wyboru są wersje pod mostek (rozstaw strun 61mm, rezystancja 10KOhm) oraz pod gryf (rozstaw strun 57mm, rezystancja 8,6KOhm). Każdy z humbuckerów może być wykonany w wersji z magnesem AlNiCo5, AlNiCo2 lub z magnesem ceramicznym.

{M4_image 0}

Merlin P-90 to jedna z najsłynniejszych konstrukcji w świecie przetworników gitarowych. Jeden z pierwszych przetworników produkowanych seryjnie. Niektórzy gitarzyści twierdzą, że jest to najlepiej brzmiący przetwornik jaki kiedykolwiek wymyślono - jedyne w swoim rodzaju, tłuste, a jednocześnie śpiewne brzmienie i harmoniczne bogactwo. MP90 został wykonany z najwyższej klasy materiałów. Dostępny w obudowach czarnych lub kremowych w wersji pod gryf ( 7,8KOhm) i pod mostek ( 8,9KOhm). Dwa sztabkowe magnesy AlNiCo 5. Wyprowadzenie w postaci przewodu ekranowanego. MP90 jest dostępny zarówno w obudowach typu soapbar jak dogear.

{M4_image 1}

Ostatnią z nowości jest Sabotage - silny, rockowy humbucker o klasycznym wyglądzie. Cytując słowa producenta, "brzmieniowo jest to kawał rockowego mięcha, ale bez przesadnej rzeźni - coś dla miłośników rockowego środka, czyli podstawowego pasma gitary elektrycznej". Wersja pod gryf (rozstaw strun 50mm, rezystancja 13KOhm) wykonana jest na jednym magnesie ceramicznym. Wersja pod most (F-spaced, rozstaw strun 52mm, rezystancja 15,2KOhm) jest wykonana na trzech magnesach ceramicznych. W ofercie firmy model ten wypełnia lukę między P.A.F.'em, a Hellfire'm. Wszystkie przetworniki są ręcznie nawijane, ręcznie montowane, a ich uzwojenia są utwardzane woskiem metodą próżniową co zapewnia odporność na sprzężenia mikrofonowe podczas grania na dużych "gainach". Wszystkie wersje mają wyprowadzenia w postaci czterech przewodów we wspólnym ekranie co pozwala na dowolne konfigurowanie połączeń uzwojeń.

{M4_image 2}

Więcej informacji: www.merlinpickups.com