Nowy pickup Merlina - Beef 'n' Bone Ceramic

Newsy
Pozostałe artykuły marki MERLIN PICKUPS
Nowy pickup Merlina - Beef 'n' Bone Ceramic

Olsztyńska firma Merlin Pickups rozszerzyła swoją ofertę o nowy przetworniku typu single coil, Beef 'n' Bone. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji pickup ten oferuje silniejszy sygnał wyjściowy bez straty tzn. 'szklanki' na czystym kanale. Czyli jednym zdaniem: cudze chwalicie, swego nie znacie.

Firma Merlin Pickups została założona w 1991 roku i zajmuje się produkcją profesjonalnych przetworników gitarowych i basowych o najwyższych standardach. Tylko najlepsze materiały i ręczny montaż są gwarancją najwyższej jakości.

Nowością w ofercie firmy jest przetwornik single coil Beef 'n' Bone. Dzięki nowatorskiej konstrukcji przetwornik ten oferuje silniejszy sygnał, zachowuje "szklankę" na czystych brzmieniach, a na przesterach zaskakuje brzmieniem pełnym i mięsistym. Precyzyjnie skonstruowany obwód magnetyczny i doskonale ukształtowane pole magnetyczne zdecydowanie poprawiają sustain i nie powodują problemów intonacyjnych spotykanych w instrumentach z tradycyjnymi singlami. Rdzeń sztabkowy obejmuje wszystkie rozstawy strun gitar sześciostrunowych.

Dzięki utwardzeniu uzwojenia woskiem metodą próżniową przetwornik Beef 'n' Bone jest odporny na sprzężenia mikrofonowe. Pickup jest produkowany w wersji standardowej oraz w wersji RWRP (odwrotnie nawinięty, odwrotnie spolaryzowany), co umożliwia likwidację brumu w sytuacji, gdy singiel środkowy pracuje w parze z singlem pod gryfem lub z singlem pod mostkiem.

Beef 'n' Bone ma rezystancję 6,1 kOhm i jest dostępny wyłącznie w czarnej zamkniętej obudowie.

(krn)