Fender przedstawia serię Modern Player

Newsy
Fender przedstawia serię Modern Player

Nowa seria gitar legendarnego amerykańskiego producenta zdaje się być brakującym ogniwem pomiędzy budżetowymi Squierami, a wiosłami Fendera z serii Standard. O ile ze strony marketingowej jest to na pewno dobre posunięcie to czy wpłynie ono korzystnie na wizerunek marki? Przekonamy się...

Seria Fender Modern Player to gitary o klasycznych fenderowskich korpusach, ale w raczej nietypowych wersjach. Tradycyjnie stylizowane instrumenty marki Fender nadal zawarte są w serii Standard.

Gitary elektryczne

Fender Modern Player Tele Plus

Nietypowy telecaster ze względu na trzy przetworniki, w tym humbucker przy mostku. Jeszcze więcej opcji brzmieniowych dzięki funkcji rozłączania cewek humbuckera. Świetny wygląd, vintge'owy charakter i wyjątkowe brzmienie.

Fender Modern Player Tele Thinline

Półakustyczny telecaster z mahoniowym korpusem i pickupami Alnico MP-90. Klimatyczne brzmienie późnych lat '60 i wszechstronność dzięki niezależnym potencjometrom głośności i tonów.

Fender Modern Player Jaguar

Hybryda z mahoniowym korpusem Jaguara, pickupami MP-90 i mostkiem Adjust-o-Matic. Nietypowej całości dopełnia gniazdo jack pochodzące za Strata i brak płytki maskującej.

Fender Modern Player Marauder

Model luźno oparty na projekcie z lat '60, który nigdy nie został zrealizowany. Jednostronne tremolo, przełącznik 5-pozycyjny, a do tego przetworniki: Jazzmaster Pickup przy gryfie i trzy-cewkowy Triplebucker przy mostku.

***

Gitary basowe

Fender Modern Player Tele Bass

Kształt pierwotnego Precision Bassu z dwoma szerokopasmowymi pickupami w puszkach. Vintage'owy kształt i gniotące brzmienie.

Fender Modern Player Jaguar Bass

Bas w kształcie Jaguar z przetwornikami Precision i Jazz oraz klonowym gryfem z markerami w kształcie bloków. Wyjątkowy instrument dla wyjątkowego basisty.

Fender Modern Player Jazz Bass Plus

Oto Jazz Bass z humbuckerami, i to od razu dwoma. Pasywny sound, podrasowany dzięki mosiężnym siodełkom mostka.

***

Gitary i basy Fendera z serii Modern Player będą dostępne już wkrótce w cenie od 1999 złotych.

(krn)