Wyjątkowe gitary Gibsona z okazji rocznicy 11 września

Newsy
Wyjątkowe gitary Gibsona z okazji rocznicy 11 września

Pracownicy fabryki Gibsona w Nashville postanowili w wyjątkowy sposób uczcić 10 rocznicę tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 r.

Z tej okazji powstały trzy niezwykłe gitary bazujące na modelu Les Paul Traditional Ebony. Każda z nich została ozdobiona specjalnym artworkiem zaprojektowanym przez najlepszych rzemieślników fabryki i wygrawerowane bezpośrednio na drewnianym korpusie gitary przy pomocy sterowanego komputerowo lasera. To gwarantuje, że obrazy te są stałym elementem gitary, a nie po prostu częścią wykończenia.

Pierwsza z gitar nazwana "Never Forget" przedstawia panoramę Nowego Jorku z wyraźnie widocznymi dwoma wieżami WTC.Druga, "Always Honor" to hołd dla wszystkich, którzy z narażeniem życia uczestniczyli w akcji ratowniczej.Trzecia, "Forever Free" prezentuję przyszłą panoramę Nowego Jorku ze skończonym budynkiem Freedom Tower, będącym aktualnie w budowie.Przez najbliższy rok gitary będą podróżować po USA i będą na nich grać różni muzycy. Następnie, w dniu 11 września 2012 r. zostaną wystawione na aukcję, z której dochód zostanie przekazany rodzinom ratowników.