Vox prezentuje nową kaczkę V846-HW

Newsy
Pozostałe artykuły marki VOX
Vox prezentuje nową kaczkę V846-HW

Dobra wiadomość dla fanów znakomitych konstrukcji wah-wah z lat 60-tych. Firma Vox wprowadza do swojej oferty zupełnie nowy model kaczki wzorowanej konstrukcyjnie na efekcie V846 używanym przez takich gitarzystów jak Jimmy Hendrix czy Jimmy Page.

Ktoś kiedyś powiedział, że jest tylko jeden sposób na uzyskanie klasycznego efektu wah-wah, który zmienił brzmienie gitary elektrycznej w latach 60-tych: wznowienie produkcji konstrukcji z tamtych lat. Wygląda na to, że słowa te dotarły do inżynierów firmy Vox, którzy postanowili wskrzesić legendarną konstrukcję V846.

Efekt wah-wah Vox V846-HW Handwired został skonstruowany ściśle według oryginalnej specyfikacji kaczki, której używał m.in. sam Hendrix.

Jest całkowicie autentyczny, od chromowanej obudowy pedału, legendarnego dźwięku 'kwakania', po dołączony winylowy futerał. Do produkcji układu elektronicznego V846-HW nie użyto gotowych, drukowanych płytek układu - wszystkie połączenia pomiędzy induktorami, rezystorami, kondensatorami i potencjometrem wykonano ręcznie (stąd nazwa Handwired).

Sercem starszych konstrukcji wah-wah Voxa były zawsze induktory. Podobnie jest w przypadku nowego modelu V846-HW, w którym zastosowano specjalny typ induktora (Halo) kształtującego brzmienie w stylu vintage. Wszystkie pozostałe elementy układu zostały specjalnie wyselekcjonowane celem uzyskania jak najbardziej zbliżonego do oryginału dźwięk wah-wah.

Całość została zamknięta w charakterystycznej, czarnej obudowie typu diecast z chromowanym pedałem. Efekt może być zasilany zarówno z baterii jak i zasilacza zewnętrznego.

Cenę i datę pojawienia się na rynku nowego modelu kaczki Voxa poznamy w najbliższym czasie.

Najważniejsze cechy V846-HW:

  • wzorowana na legendarnym efekcie Vox 846 Wah Wah,
  • brzmienie wah-wah uwielbiane przez gitarzystów na całym świecie,
  • wszystkie elementy wykonywane ręcznie (bez drukowanych płytek układów),
  • wbudowany wysokiej jakości true-bypass,
  • zupełnie nowy potencjometr Voxa,
  • karbonowe rezystory produkowane w Japonii (Kamaya Electric),
  • nowe induktory typu Halo,
  • gniazda firmy Switchcraft.

Jak tylko będziemy mieli okazję przetestować Voxa V846-HW Handwired napiszemy o tym w naszym serwisie. Nie możemy doczekać się, aż to 'cacko' wpadnie w nasze ręce.

(krn)