Fender zapowiada sygnaturę Kurta Cobaina

Newsy
Fender zapowiada sygnaturę Kurta Cobaina

Ciąg dalszy celebracji 20 rocznicy wydania płyty "Nevermind"... Konstruktorzy Fendera postanowili zbudować gitarę wzorowaną na modelu Jaguar '65 tak chętnie używanym przez frontmana Nirvany. Jaguar Kurt Cobain Signature ma być dostępny w wersjach dla lewo- i praworęcznych.

"Nevermind" to wydana w 1991 roku druga płyta Nirvany, dzięki której grupa urosła do rangi zespołu kultowego - w zaledwie kilka tygodni od premiery rozeszła się ona na całym świecie w ilości ponad 30 milionów egzemplarzy i zdefiniowała lata 90-te, stając się swoistym głosem pokolenia X.

Rocznicowy album "Nevermind - 20th Anniversary Edition" ukaże się 23 września. Z tej okazji firma Fender zapowiedziała wprowadzenie do produkcji nowego modelu sygnowanego nazwiskiem frontmana Nirvany.

Fender Jaguar Kurt Cobain Signature bazuje zarówno konstrukcyjnie jak i designersko na kultowym Jaguarze z 1965 roku, którego Cobain używał podczas trasy promującej album "Nevermind".

Nowego Jaguara wyposażono w przystawki DiMarzio PAF (przy gryfie) i DiMarzio Super Distortion (przy mostku), dwa potencjometry głośności i jeden tonu, czarny trój-pozycyjny przełącznik pickup'ów oraz chromowany mostek firmy Gotoh. Niezwykła jest główka sygnatury Cobaina, która kształtem przypomina te ze Stratocasterów (podobnie jak w modelu Kurta). Nitrocelulozowy lakier został dodatkowo specjalnie postarzony, by przypominał odrapania z pierwowzoru.

Fender Kurt Cobain Jaguar Signature będzie dostępny w wersjach zarówno dla lewo- jak i praworęcznych. Gitara ta ma kosztować około 1300 funtów brytyjskich.

(krn)