Nowe wzmacniacze Fendera z serii Acoustasonic

Newsy
Nowe wzmacniacze Fendera z serii Acoustasonic

Jakiś czas temu wspominaliśmy o akustycznych nowościach Fendera na ten rok. Dzisiaj poznaliśmy szczegóły dotyczące dwóch wzmacniaczy typu combo, które dołączą do lubianej serii Acoustasonic.

Fender postanowił poszerzyć swoją ofertę skierowaną do 'akustyków' - oprócz nowych modeli gitar, o których już pisaliśmy, do sprzedaży trafią również zupełnie nowe comba Acoustasonic 100 i Acoustasonic 150.

Nowe modele z serii Acoustasonic zostały wyposażone w nowy system kontroli brzmienia - Voicing Control pozwala za pomocą paru ruchów potencjometrami określić nie tylko charakterystykę dźwięku konkretną dla danego typu gitary (parlor, dreadnought czy jumbo), ale również zmieniać ustawienia wzmacniacza pomiędzy tonami Blackface, Tweed i British.

Oba comba zostały wyposażone w 2 wysokiej jakości 8" głośniki oraz pracujący w wysokich częstotliwościach piezoelektryczny tweeter. Wzmacniacze posiadają dwa kanały (jeden z wejściem gitarowym, drugi z uniwersalnym speakonem) z niezależną korekcją i panelem efektów (reverb, delay, chorus, vibratone). Nowością jest również dodanie wyłącznika typu on/off eliminatora feedbacku.

Każdy z nowych modeli Acoustasonic posiada wyjście liniowe XLR z kontrolą poziomu głośności i wyrównania sygnału oraz wyjście USB.

Skrócona specjalizacja:

  • moc: 100 lub 150 W,
  • głośniki: 2 x 8" + tweeter piezoelektryczny,
  • nowy system Voicing Control,
  • wejścia liniowe XLR,
  • wbudowane nogi do ustawienia jako monitor,
  • cena: Acoustasonic 100 - 559 dolarów; Acoustasonic 150 - 699 dolarów.


(krn)