Nowy model Gibsona - Midtown Standard

Newsy
Nowy model Gibsona - Midtown Standard

Czy zastanawialiście się kiedyś, co mogłoby powstać z połączenia litego korpusu oraz klasycznego archtopu? Gibson postanowił odpowiedzieć na to pytanie, tworząc doskonałą hybrydę - gitarę o historycznym, archtopowym charakterze, wzbogaconym o współczesne dodatki stylistyczne.

Podstawową cechą instrumentu Midtown Standard Bigsby jest jego lity, mahoniowy korpus, drążony w celu uzyskania optymalnego rezonansu. Top z otworami w kształcie litery "f", scalony z korpusem za pomocą kleju, to mocna, zwarta konstrukcja pokryta lakierem nitrocelulozowym o wysokim połysku.

Lity mahoniowy gryf posiada wygodny profil '60 Style, o szerokości 0.8" przy pierwszym progu oraz 0.875" na wysokości 12-go progu. Zwieńcza go palisandrowa podstrunnica z 22 progami medium-jumbo. Schludny, biały binding doskonale zarysowuje kształt gitary.

Po podłączeniu jej do wzmacniacza usłyszymy charakterystyczną dla Gibsona gamę tonalną. Wszystko to dzięki zastosowaniu doskonałych pickupów, które zostały zbudowane w oparciu o magnesy Alnico II oraz cewki typu 42 AWG. Niezwykle ważnym elementem gitary jest strunociąg wibrato Bigsby, który zdecydowanie zwiększa możliwości kreowania brzmienia.

Nowy Gibson będzie dostępny w dwóch wykończeniach: Fader Red oraz Ebony.

(krn)