DigiTech ujawnił nowe Whammy DT

Newsy
DigiTech ujawnił nowe Whammy DT

Jeszcze w czerwcu zacznie się pojawiać w sklepach nowa generacja popularnego multiefektu wah-wah - Digitech Whammy. Nowy model został oznaczony symbolem DT i oprócz zwiększenia rozmiarów i dodatkowych kontrolerów doczekał się zupełnie nowych funkcji.

Nowe Whammy DT to przede wszystkim zdumiewające możliwości. Znajdziemy wśród nich zupełnie nowe funkcje drop tunningu, capo tunningu, legendarne efekty pitch shiftingu i rewelacyjne oktawery znane z pierwszej generacji tego urządzenia.

W nowym modelu DT nie mogło zabraknąć tego, co uczyniło Whammy jednym z najbardziej rozpoznawalnych efektów na świecie. Pitch Shifting, bo o nim mowa został jeszcze bardziej dopracowany: zakres 2 oktaw w górę i dół, 9 różnych trybów harmonii, 2 detune oraz popularny efekt Dive Bomb czyli zjazd o 6 oktaw w dół.

Ciekawym i zupełnie nowym patentem jaki znajdziemy w Whammy DT jest funkcja pozwalająca na modyfikację strojenia (nawet do tzn. dropu) bez mechanicznej ingerencji w napięcie struny (przy pomocy stroików). Możliwość ta powinna spodobać się zwłaszcza tym gitarzystom, którzy operują różnymi strojami i zmuszeni byli wcześniej do częstej zmiany strojenia czy gitary podczas występu. Dzięki zastosowaniu opracowanych na nowo algorytmów patent ten ma idealnie sprawdzać się w swojej roli.

Dzięki działającym praktycznie bez latencji przyciskom będziemy również mogli wykorzystać pitch shifting do uzyskania efektów hammer-on i pull-off przy pomocy nogi. Ta funkcja powinna przypaść do gustu fanom rozbudowanych i futurystycznych solówek.

DigiTech Whammy DT posiada dwa potencjometry do kontroli parametrów efektu, gniazda wejścia i wyjścia, standardowe gniazdo zasilania (9V) oraz wejście MIDI pozwalające na kontrolę urządzenia przy pomocy zewnętrznego sterownika. Całość została zamknięta w zgrabną, metalową obudowę i wykończona jaskrawym, czerwonym lakierem.

Póki co nie wiemy kiedy urządzenie to pojawi się w Polsce ani ile będzie kosztować. Producent deklaruje jednak, że Whammy DT pojawi się w sklepach jeszcze w czerwcu i będzie kosztowało ok. 450 dolarów.

(krn)