DigiTech Whammy Ricochet

Newsy
Pozostałe artykuły marki DIGITECH
DigiTech Whammy Ricochet

Jedną z nowości zaprezentowanych ostatnio przez DigiTecha jest stompbox Whammy Ricochet, w którym umieszczono słynne efekty pitch shiftingu znane z większego pedału Whammy.

DigiTech Whammy Ricochet zamiast wykorzystania ruchomego pedału zmieniającego wysokość dźwięku bazuje na ustawieniach parametrów dostępnych z poziomu obudowy. Wystarczy wcisnąć i trzymać przełącznik nożny, a Ricochet zrobi całą resztę.

 

Efekt oferuje siedem opcji odstrojenia: o sekundę, kwartę, kwintę, septymę, oktawę, podwójną oktawę oraz oktawę z sygnałem Dry. Switch RANGE określa kierunek działania w górę lub w dół, a MOMENTARY pozwala na ustawienie opcji działania po naciśnięciu przełącznika nożnego - w trybie chwilowym ON efekt działa w momencie trzymania nogi na przycisku. W pozycji OFF po przełączeniu Ricochet powoduje odstrojenie i powrót to punktu zerowego. Umieszczone po lewej stronie diody LED wskazują przebieg oraz kierunek działania.

 

Dodatkowo do dyspozycji mamy dwa pokrętła SHIFT i RETURN, którymi niezależnie ustawiamy czas narastania i opadania efektu. Po przytrzymaniu przełącznika nożnego możemy wybrać jeden z algorytmów działania: Classic Whammy dla standardowych, jednogłosowych przebiegów solowych oraz Chords, współpracujący z akordami.

 

www.digitech.com

www.facebook.com/warwickdistributionPL