Telebracji Fendera ciąg dalszy

Newsy
Telebracji Fendera ciąg dalszy

Fani marki Fender doskonale wiedzą, w tym roku obchodzimy 60-lecie pierwszej na świecie gitary elektrycznej solid body - modelu Fender Telecaster. Dla zainteresowanych mamy dobre wieści - jak poinformowała nas właśnie firma Aplauz, dostawa rocznicowych gitar została potwierdzona i nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać na ich pojawienie się na sklepowych półkach.

Bogata historia gitar Fendera rozpoczyna się właśnie modelem Telecaster. To doskonała esencja formy i funkcji, stylu i treści. Po sześciu dekadach wciąż elegancko prosty i wciąż wybierany przez najbardziej kreatywnych gitarzystów z całego świata.

Oficjalnie ochrzczony nazwą Telecaster w lutym 1951 roku zrewolucjonizował grę na gitarze, zmienił brzmienie muzyki popularnej i stał się ulubionym instrumentem gitarowych gwiazd.

W związku z tą okazją Fender przygotował w tym roku kilka szczególnych modeli. Pierwszym z nich jest gitara 60th Anniversary Telecaster. To w zasadzie model American Standard, ale z korpusem wykonanym z jesionu (jak pierwsze modele Tele), cieniutkim wykończeniem w klasycznym kolorze Blonde oraz lakierowanym gryfem. Gitara wyposażona jest w przetworniki American Vintage Telecaster, promień podstrunnicy 9,5 cala, mostek  American Standard, nowoczesne klucze, czarną jednowarstwową płytkę i futerał Fender/SKB. Elementem wyróżniającym ten model jest specjalna płytka mocowania gryfu, upamiętniająca 60 lat legendy Telecastera.

Fender 60th Anniversary Telecaster dostępny jest także w Polsce.

Drugą arcyciekawą serią wykonaną specjalnie na jubileusz 60-lecia Tele, są modele pokazane wyłącznie podczas targów NAMM w Los Angeles. Te modele nie są jeszcze dostępne w naszym kraju, ale jak zapewnia dystrybutor dostawy są już potwierdzone.

Już niedługo w sklepach pojawią się takie modele jak:

 • MODERN THINLINE TELE OWT - Półakustyczny Telecaster, podobny do Tele Thinline z lat '90, z podwójnym bindingiem wokół korpusu. Klasyk z nowoczesnymi dodatkami.
 • FLAME TOP TELECASTER ATB - Piękne przypalane Tele z serii American Standard ze złotym osprzętem i topem z klonu płomienistego. Elegancki i prestiżowy.
 • BROWN'S CANYON TELECASTER NAT - Niezwykła gitara wykonana z drewna sekwoi, pochodzącego z mostu kolejowego z północnej Kalifornii, zbudowanego w 1890 roku i zdemontowanego ponad sto lat później. Zdjęcia i historia mostu w komplecie.
 • EMPRESS TELECASTER HYBST - Leciutkie Tele wykonane z egzotycznego drewna, ważące poniżej 3 kilogramów!
 • '62 TELE OWT - Tele Custom z 1962 roku w kolorze Olympic White, z blokowymi markerami na palisandrowej podstrunnicy i trzywarstwową płytką.
 • '75 TELE NAT - Tele z kultową kosmetyką nawiązującą do Jazz Bassu z 1975 roku. Klonowa podstrunnica, czarne blokowe markery, jesionowy korpus, gałki basowe, przełącznik na górze plus klasyczna konfiguracja pickupów: humbucker+single.
 • CABRONITA TELECASTER 2TSB - Popularny model custom-shopowy, z pickupami TV Jones Filtertron i małą płytką. Prościej się nie da, a więcej nic nie potrzeba.
 • LAMBOO TELECASTER NAT - Tak, LAMBOO to skrót od Laminated Bamboo. Ekologiczne Tele z gryfem i topem z laminatu drewna bambusowego.
 • NDIANA BARN '52 TELE WWSH - Tele zrobione ze stuletniej stodoły, która stała sobie spokojnie w stanie Indiana, dopóki nie zauważył jej pracownik firmy Fender.
 • Rosewood/Spruce TELECASTER NAT -Telekanapka złożona ze świerku obłożonego warstwą palisandru z góry i dołu, a do tego palisandrowa podstrunnica na klonowym gryfie.
 • VINTAGE HOT ROD 52 TELE BTB - Klasyczne Tele z humbuckerem pod gryfem. Esencja prostego geniuszu.
 • MAHOGANY TELECASTER NAT - Mahoń i Telecaster? Czemu nie, zwłaszcza w wersji z humbuckerem pod mostkiem. Podstrunnica z drewna Lamboo i wyjątkowa płytka składają się na zupełnie niezwykłą gitarę.

Poczekamy.

(krn)