Musikmesse 2011: nowości Fendera

Newsy
Musikmesse 2011: nowości Fendera

Stoisko firmy Fender na Musikmesse we Frankfurcie jak zwykle było jednym z największych na całych targach. Wśród znanych już nam produktów znaleźliśmy też kilka ciekawych nowości.

Zdumiewający Chevrolet z dwom ślicznymi gitarami na pokładzie nie był jedyną atrakcją z charakterystycznym logo Fendera. Jako, że firma ta ma co świetować w tym roku na ich stanowisku znalazły się oprócz absolutnych nowości również wspaniałe reedycje instrumentów wzorowanych na latach 50', 60' i 70'.

Wokół wszystkich ścian wisiały kolejne serie gitar, zaś pośrodku stoiska ustawione były słupki najpopularniejszych wzmacniaczy Fendera. Można było pograć na piecach G-Dec, nowych modelach Mustang oraz basowych nowościach Rumble. Szczęśliwi mogli czuć się leworęczni muzycy, bo przy każdym słupku był jeden instrument dla nich.

Szczególną uwagę odwiedzających targi zwróciło kilka ciekawych propozycji Fendera na ten rok.

Fender 60th Anniversary Telecaster & 60th Anniversary Precision Bass
Jeśli ktoś nie pamięta, to przypominamy: w tym roku obchodzimy podwójny jubileusz Fendera. Równe 60 lat temu pojawiły się modele: Telecaster (ta nazwa pojawiła się dokładnie w lutym 1951) oraz Precision Bass (pierwszy na świecie model gitary basowej). To ważny jubileusz, który Fender już teraz obchodzi specjalnymi modelami.

Fender 60th Anniversary Telecaster i Fender 60th Anniversary Precision Bass mają charakterystyczne korpusy wykonane z jesionu i pomalowane na kolor Blonde. Ten kolor był zwany TV, bo doskonale prezentował się w czarno-białej telewizji. Tym bardziej jest jasne, że właśnie te modele wykonane są w tym wykończeniu.

Fender Pawnshop
Seria reklamowana hasłem "Gitary, których nigdy nie było, a powinny być". Trafne, bo te gitary to spełnienie marzenia tych, którzy marzą o "innym" Fenderze. To trzy modele: Pawnshop Fender '51 (połączenie Stratocestera, Telecastera i elementów innych gitar + pickupy Texas Special), Pawnshop Fender '72 (połączenie Telecastera Thinline ze Stratocasterem) i Pawnshop Mustang Special (niby-Mustang z gryfem o krótkiej skali). Ich najważniejsze cechy: produkcja japońska i naprawdę niesamowita jakość wykonania. Te gitary są wykonane lepiej niż amerykańskie gitary innych marek.

Fender Blacktop
Seria już znana w Polsce, czyli klasyczne Fendery w wersji z mocnymi pickupami typu humbucker. Już niedługo na łamach naszego Magazynu test tych gitar.

Fender Custom Shop Yuri Shishkov Telecaster
Raczej ciekawostka i targowy skarb. Przecudny Telecaster, wykonany przez Jurija Żiżkowa, jednego z najlepszych lutników Fender Custom Shop. Wszyscy byli pod gigantycznym wrażeniem precyzji wykonania inkrustacji i po prostu piękna tej gitary.

Cena? 50 tysięcy... euro.

(krn)