Musikmesse 2011: trzy nowości TC Helicon H1, E1, X1

Newsy
Pozostałe artykuły marki TC-HELICON
Musikmesse 2011: trzy nowości TC Helicon H1, E1, X1

TC Helicon to uznana marka wśród muzyków. Trzy nowe mini-procesory z serii VoiceTone Singles to kolejne efekty, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu gitarzyście.

Pierwszym z nowych stompboxów jest H1 Intelligent Harmony - harmonizer wykorzystujący m.in. algorytmy NaturalPlay pochodzące z VoiceLive 2. Urządzenie pozwala tworzyć dwugłosowe harmonie wokalne zarówno w oparciu o "przepuszczany" przez nie sygnał z gitary (do dyspozycji mamy wejście INSTR IN oraz wyjście INSRT THRU), jak również określając tonację/skalę (co wyjatkowo nam się podoba).

Druga nowa kostka to TC Helicon E1 Echo & Tap Delay, która oferuje efekty typu delay/echo (oczywiście również z tap-tempo). Do dyspozycji mamy kilka algorytmów zapożyczonych z VoiceLive 2, a także pokrętła FEEDBACK i DRY/WET oraz przycisk ANALOG.

Ostatnią z nowości jest X1 Megaphone & Distortion oferujący zarówno charakterystyczne brzmienie 'telefonu' jak i możliwość przesterowania sygnału. Odpowiada za to znany z wcześniejszych produktów firmy blok Transducer emulujący telefony, przestery i wzmacniacze. TC Helicon X1 wyposażono ponadto w pokrętła DRIVE i FILTER.

Nowe efekty mogą współpracować z funkcją Mic Control oferowaną przez mikrofon MP-75 tej samej firmy.

Wszystkie trzy modele są wyposażone w wejście mikrofonowe i wyjście symetryczne (oba typu XLR), pokrętła MIC GAIN i MIC CONTROL, port USB (mini-B) oraz przełącznik nożny, a także gniazdo dla zewnętrznego zasilacza.

Firma o takiej marce nie mogła pozwolić sobie na produkt wątpliwej jakości, dlatego po nowych kostkach TC Helicon można spodziewać się naprawdę dużo.

(krn)